КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Хвороба, що боїться сонця

Захворюваність на туберкульоз – серйозна проблема у всьому світі. Про це свідчить поширеність цієї хвороби та висока смертність. За даними ВООЗ, третина населення світу інфікована мікобактерією туберкульозу. В деяких країнах інфікованість складає 80%. У світі щорічно виявляють цю хворобу у 8 млн. осіб, а вмирають від туберкульозу 3 млн.

Світовий досвід свідчить, що поширення туберкульозу призводить до скорочення тривалості життя, тимчасової та стійкої втрати працездатності.
В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована в 1995 році. Згідно з даними Інституту економіки НАН, зараз кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,4% населення України. Основними причинами, що призвели до підвищення захворюваності на туберкульоз, є низький рівень життя та соціальної культури, недостатнє та неякісне харчування значних прошарків населення, зростання кількості бездомних, безробітних.

Туберкульоз вражає не тільки органи дихальної системи, але й інші органи і тканини людини: очі, шкіру, шлунково-кишковий тракт, сечостатеву систему, центральну нервову систему, опорно-руховий апарат.
Збудником туберкульозу є мікобактерія. Вона дуже стійка до впливу навколишнього середовища. Так у річковій воді збудник зберігається до 5 місяців, в ґрунті 1-2 роки, у вуличному пилу до 10 діб. Мікобактерія витримує нагрівання до +85° С  і охолодження до -200° С.  Але прямі сонячні промені вбивають її через 3-5 хв. Також вона чутлива до хлоровмісних дезсередників.
Основним шляхами інфікування є повітряно-крапельний, повітряно-пиловий, харчовий та контактний. Найбільш загрозливим є повітряно-крапельний і повітряно-пиловий шляхи зараження, що становить 90% випадків. Мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань від 1 до 5 метрів під час кашлю разом з краплями мокротиння та слини. Найбільшу вірогідність захворіти має людина, у якої під час «зустрічі» з мікобактерією знижений імунітет.
Туберкульозом також можна заразитися контактним шляхом, доглядаючи хвору тварину, або харчовим, у разі вживання продуктів від хворих на туберкульоз тварин. Особливо це стосується споживання інфікованого м’яса, молока, кисломолочних продуктів, тобто таких, які за технологією виробництва термічно не обробляються або обробляються недостатньо.
Дуже важливо знати основні прояви туберкульозу. Адже більшість хворих не звертаються до лікаря, тому навіть теоретично не можуть бути виявлені. Про наявність туберкульозу можуть свідчити: кашель або покашлювання, що тривають 3 тижні і більше; втрата маси тіла, що не мотивована іншими чинниками; підвищена пітливість, особливо вночі; загальне нездужання, швидка втомлюваність, постійна слабкість, що прогресують; періодичне підвищення температури тіла; біль в грудній клітці під час кашлю; поява або збільшення задишки, серцебиття при фізичному навантаженні; втрата або зниження апетиту; наявність у мокротинні домішок крові.
Якщо ви виявляєте ці симптоми, негайно звертайтеся до дільничого лікаря. Потрібно пройти ретельне обстеження, що складається з рентгенографії ОГК, аналізу мокротиння та додаткових призначень лікаря за потреби, загальноклінічних аналізів. Профілактика туберкульозу складається з комплексу різних заходів. Найбільш важливими з них є специфічна, санітарна та соціальна профілактика.
Головним завданням соціальної профілактики є поліпшення соціально-побутових умов життя, матеріального благополуччя. Слід звернути увагу на зміцнення здоров’я, поліпшення харчування та житлово-побутових умов, розвиток фізичної культури та спорту, проведення заходів із боротьби з алкоголізмом, наркоманією, палінням тощо.
Санітарна профілактика передбачає проведення протиепідемічних та лікувальних заходів у вогнищі тубінфекції (в сім’ї й оселі хворого, що виділяє МБТ).  А це проведення поточної та заключної дезінфекції, обстеження контактних та проведення хіміопрофілактики згідно з назначенням фтизіатра.
Найдієвішим способом специфічної профілактики туберкульозу є вакцинація й ревакцинація вакциною БЦЖ. В Україні для активної специфічної профілактики застосовують вакцину БЦЖ суху для внутрішньо шкірного введення. Первинну вакцинацію здійснюють здоровим доношеним новонародженим на 3-5 день життя. Ревакцинації підлягають здорові діти, які мають негативну реакцію Манту в 7-річному віці.  Дані досліджень доводять, що таке щеплення дає досить тривалий та надійний імунітет.
Любов БЕЗТІЛЬНА, лікар-фтизіатр Івано-Франківської міської дитячої клінічної лікарні

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники