КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Я не політик. Я – лікар

Vitrixivskii-4Андрій   Витриховський, депутат міської ради, фракція «Громадянська позиція – Громадський форум»

Шановна  грамадо міста, дякую за підтримку. Зізнаюся – я не політик, і не йду у владу для досягнення якихось особистісних цілей чи амбіцій. Я – лікар. Лікар, який розуміє вартість і зміст життя, оскільки постійно стикаюсь зі смертю, працюючи у відділенні інтенсивної терапії. Я не один рік старався через засоби інформації займатися пропагандою здорового способу життя та профілактикою серцево-судинних захворювань. Тому, маючи таку можливість, і зараз буду тісно співпрацювати з закладами освіти, культури і спорту в цьому напрямку.

Першим методом лікування будь-якого захворювання є корекція способу життя і відпочинку. Вважаю, що в дошкільних та середніх навчальних закладах слід грунтовніше приділяти увагу валеології –науці про здоровий спосіб життя. Тому що такий напрямок роботи має і короткострокові і далекострокові результати. Виховаємо здорову українську націю, зменшимо інвалідність і тимчасову непрацездатність – це приведе до економічного зростання держави. А під короткостроковим результатом  розумію, що кожна дитина, яка почує про важливість здоров’я, спілкуючись з своїми батьками, бабцями, зуміє їх переконати приділяти увагу профоглядам, шкідливості куріння  тощо.
До курсів валеології можна залучати студентство університету, молодих лікарів. Проведення таких занять, своєю чергою, призведе до їх самовдосконалення, оскільки готуватись до дитячої аудиторії – справа не з простих. Наступним кроком є проведення художніх виставок як серед молоді, так і професійних художників на тему здоров’я. В Європі існує окремий рух під назвою «Heart in Art» («Серце в мистецтві»). Важливою частиною профілактичної роботи є співпраця з підприємцями – це створення низькосольових чи низькокалорійних продуктів харчування, створення спеціального меню в закладах громадського харчування. Наприклад, продукти для хворих на цукровий діабет. Ці продукти можуть бути родзинкою для реалізації не тільки в нашому місті, але й по всій Україні чи в Європі. Іншим кроком для покращення доступності лікування в нашому місті є запровадження єдиної бази медичних закладів міста. Не є таємницею, що іноді через черги пацієнт так і не може попасти на стаціонарне лікування, що в кінцевому результаті призводить іноді до трагічних випадків. Запровадження такої програми дозволило б покращити доступність надання меддопомоги між закладами поліклінічної ланки і стаціонару за принципом бронювання ліжка в лікарні, коли у поліклініці пацієнту через комп’ютерну мережу можуть чітко сказати, коли йому слід прийти на госпіталізацію.
У своїй діяльності хочу звернути увагу на створенні спортивних дитячих майданчиків в нашому місті, підтримку у відповідному стані  парків, скверів, стовщенні пляжу з піском в м. Івано-Франківську, з популяризацією пляжних видів спорту – футболу, волейболу. Можливо, не кожен франківець має можливість у теперішній економічно важкий час виділити з свого сімейного бюджету кошти на відпочинок на морі, тому хоча б у парках, на узбережжі річок, озер мешканці міста могли б поправити своє здоров’я.
Звісно, всі ці задуми – це робота не на один день чи рік, але починати потрібно, якщо ми хочемо бачити наше місто європейським, де існують не тільки європейські стандарти у виробництві, а, перш за все, в ставленні до самих себе, до здоров’я.
Від редакції:
Андрій Витриховський склав присягу депутата міської ради на минулій сесії. Він пройшов за списком міської організації політичної партії «Третя сила» замість Юрія Солов’я, який з осені 2014 року  працює народним депутатом у ВРУ.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники