КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Як циркулює кров у венах

DoplerДіагностувати патологію судин допоможе доплерівське дослідження
Протягом останніх років серед обстежень, які рекомендують проходити пацієнтам, важливе місце займає доплеографія. Її призначають переважно для того, щоб визначити патологію тих чи інших судин та призначити необхідне лікування.

У 1994 році, коли в Центральній міській клінічній лікарні було засноване відділення ультразвукової та функціональної діагностики, тут працювало четверо лікарів і був один примітивний ультразвуковий апарат для обстеження черевної порожнини і судин шиї та старенький апарат для обстеження периферичних судин рук, ніг і голови. Сьогодні завдяки зусиллям головного лікаря міста Тараса Масляка пацієнти можуть пройти у відділенні якісне обстеження. Тут уже працює 13 лікарів, є сім ультразвукових апаратів і новий допплерівський апарат для обстеження периферичних судин.

«Без  доплерівського дослідження судин практично не обходиться ніяка ультразвукова діагностика. Таке обстеження дозволяє побачити не тільки стінку судини, але і рух крові. Доплерівський ефект дозволяє виявити не просто органічну судинну патологію, але й функціональні здатності судин. Ми бачимо напрям руху крові, швидкість кровотоку, а за формою кривої можемо судити: прохідна чи непрохідна судина. Доплерівський ефект дуже важливий для дослідження артеріального і венозного русла», – розповідає в. о. завідувача відділення ультразвукової та функціональної діагностики ЦМКЛ Юрій Библюк.
За його словами, протягом останніх років різко зросла кількість венозної патології. Якщо ще 20 років тому лікарі виявляли кілька тромбозів глибоких вен на місяць і це було високим показником, до того ж ці тромбози фіксувалися переважно в лютому-березні, то на сьогоднішній день кількість тромбозів зросла в десятки разів. Практично кожного дня медики знаходять тромбози, крім того зникла циклічність захворювання.
«Колись ми могли пояснити цю патологію авітамінозом, виснаженням організму. Останнім часом кількість тромбозів, на думку лікарів, зросла через різке погіршення якості продуктів харчування, велику кількість консервантів, стабілізаторів, емульгаторів тощо. Все це впливає на згортальну властивість крові.
Найчастіше пацієнти приходять до нас із тромбозами. Тромбоз виникає тоді, коли тромб перекриває глибоку вену. Також поширеними є тромбофлебіти – запальні захворювання підшкірних вен. При тромбозі глибоких вен дуже важливо вчасно встановити діагноз, адже в перший тиждень тромб є дуже нестійким, він любить відриватися. Відірвавшись, тромб рухається до серця, звідти до легень. У такому разі людина за 5 хвилин може померти. І «швидка» навіть не встигає доїхати до пацієнта. А якщо вчасно встановити діагноз, лікар призначить хворому препарати для розрідження крові, антикоагулянти», – каже Юрій Библюк.
Тромбофлебіти на гомілках не настільки небезпечні, але в підшкірних венах стегна теж любить відірватися тромб, а це може призвести до тромбоемболії легеневої артерії. Тому самолікування при таких захворюваннях взагалі неприпустиме.
Насторожити людину мають болі в литці або ж стегні. Нога може міняти колір, стати синюшною чи почервоніти, збільшується об’єм гомілки або стегна. Людина не може наступити на ногу. Це найбільш поширені ознаки тромбозу глибоких вен.
При тромбофлебіті підшкірних вен появляється так званий «червоний батіг» вздовж вен, який болючий при пальпації. При таких симптомах людина має негайно прийти до хірурга, він огляне ногу і при потребі відправить на ультразвукове обстеження судин.
Доплерографія допомагає також і зняти діагноз, а це не менш важливо. Деякі патології за симптомами дуже нагадують тромбоз, але вимагають іншого лікування.
Наприклад, при захворюванні під назвою киста Бейкера бокова кишенька колінного суглобу заповнюється драглеподібною рідиною, секретом, який виділяється суглобом. Така патологія дуже поширена. При перенапруженні ця кишенька тріскає і гель потрапляє між м’язи гомілки. Клінічно картина нагадує тромбоз глибоких вен, але лікування тромбу неефективне. При такому ж захворюванні пацієнту потрібно лише провести пункцію цієї кисти під контролем ультразвукового апарату і призначити туге бинтування. Через 2-3 дні хворий відчує значне покращення.
«У Центральній міській клінічній лікарні ми впровадили лазерну абляцію при варикозі. Це щадна операція, яка полягає в тому, що ми вводимо у варикозно розширену вену лазерний світловод і під місцевою анестезією «склеюємо» цю вену. Це косметична операція, яка дає хороші результати.
Варикозне розширення вен – одна з найбільш поширених патологій. Вона передається генетично, хоча тривале перебування на ногах або довготривале сидіння, вагітність теж можуть привести до виникнення хвороби. Її важливо своєчасно діагностувати, бо з кожним роком процес наростає, він незворотній.
При своєчасному зверненні хворого за допомогою операція полягатиме в кількох невеличких розрізах, а при запущеній формі зростає об’єм роботи і кількість розрізів. Якщо хворобу не лікувати, у пацієнта з’являються сині плями, згодом трофічні виразки.
У варикозно розширеній вені кров не рухається, а застоюється, згортається і в будь-який момент може виникнути тромбофлебіт або й тромбоз», – наголошує Юрій Библюк.
Він розповідає, що за якістю обстежень і оперативного втручання Центральна міська клінічна лікарня перебуває на рівні кращих клінік Європи.
Тут також обстежують артерії нижніх кінцівок. Це дає змогу виявити наявність такої патології, як атеросклероз чи тромбоз, побачити ступінь ураження судини, що дозволяє вибрати тактику консервативного чи оперативного лікування. Доплерівський апарат допомагає лікарю віддеференціювати артеріальну патологію від неврологічної, адже часто захворювання хребта, ревматизм чи діабет імітують артеріальну патологію.
Медики наполягають: у випадку наявної втомлюваності в ногах, затерпання, замерзання, ситуації, коли людина проходить певну відстань і відчуває біль у литках, необхідно звернутися до лікаря і пройти доплерівське обстеження. І тоді спеціаліст порадить, до якого лікаря пацієнту потрібно звернутися за допомогою. Треба пам’ятати одне: рівень сучасної діагностики є на дуже високому рівні. Тому хворобу можна виявити на ранній стадії, а отже, досягнути повного одужання.

Наш кор.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники