КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Як нас помножили на нуль

Фейлетон з життя «отримувача» субсидій і клієнта СТЕК

2017-12-29-0002Повірив я заступнику прем’єр-міністра п. Розенкові та міністру соціальної політики п. Реві, що вони не на словах, а на ділі втілюють в життя принцип «жити по-новому». Зокрема вони переконали мене, що для отримання субсидії на комунальні послуги не треба подавати жодних довідок, бо працівники соціальних служб виконають все без нас. «Які файні і дбайливі міністри, таких у нас ще не було, – тішила мене думка. – То не балакуча брехлива Королевська, а свої новоспечені після Революції гідності міністри».

Чекаю на соціалку – не дочекався. Набрався мужності – пішов до них. Вимотала мене черга, а там повідомили, щоб я приніс декларацію про доходи – мою і всіх членів сім'ї. А наступного разу зобов’язали принести довідку про склад сім'ї та всіх, хто проживає в квартирі.

Знову вимотали нерви, але отримали те і те від мене та почув у відповідь: «Чекайте, вас багато, а я одна». Під отим клятим совковим «чекайте,  вас багато, а я одна» минула половина мого життя. Паду в нерви, а в середині чую голос: «Най’го шляк трафить з такою турботою».
Дочекався – отримую конверт з соціалки, читаю: «Подані Вами документи розглянуті, детально вивчені і призначено Вам субсидію…».
Не дочитав ще до кінця та на радощах, мов окрилений, кричу дружині, яка з нетерпінням очікує від мене повідомлення:
– Ура! Є субсидія!
– Скільки? –  питає Юля.
Перегортаю сторінку й оголошую:
– Вам призначено субсидію в розмірі «нуль-нуль гривень, нуль-нуль копійок».
Оце так! Ошелешений, падаю в нер-р-рви! Най’го шляк трафить з їхньою субсидією!
А жінка сполохано кричить: «О, Боже! Тебе помножили на нуль! І мене також – на нуль!
(Закінчення. Поч. на 3 стор.)
Ніби удар битою по голові – нокдаун, здається, падаю, лежу, мовчу. Стискую щелепи, щоб не чути було скреготу зубів. «І що з них візьмеш? – думаю. – Обіцяли субсидію і дали – не збрехали. Живемо ж «по–новому»…
Як кажуть, біда не ходить  одна.
І дійсно. Отримую рахунок від приватної Станіславської теплоенергетичної компанії. За централізоване опалення, яке надане за листопад цього року, СТЕК вимагає оплату в розмірі 4500 грн. І це при сукупному сімейному доході (дві пенсії – моя і дружини) за жовтень 2017 року майже 3000 грн.
Це кінець. Куди там Віталію Кличку зі своїм джебом, відомим на цілий світ. Пластом падаю – глибокий нокаут!..
Спасає дружина і нашатирний спирт. Коли оклигав, стривожився: де захист і хто порятує від олігарха, власника СТЕКу? Прокуратура –  ні, міліція – теж ні, соціалка – дякую, уже порятувала, може – суд, а там захмарне мито і довгий процес, а лічильник крутить, крутить, крутить…, а борг росте, росте, росте…, а гаманець олігарха пухне, пухне, пухне…
Ага, є Конституція України! Беру і читаю:
– Статтею 46 встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, пенсії та інші види соціальних виплат  та допомоги, що є основним джерелом існування,  мають забезпечувати рівень життя, не нижчий прожиткового мінімуму, встановленого законом.
– Статтею 48 передбачено, що кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сімї, що включає достатнє харчування, одяг житло.
Дзвоню в абонентний відділ СТЕК та повідомляю про порушення конституційних норм. У відповідь чую – продайте квартиру… Написав їм скаргу, а від них – чекайте, вас таких багато…  А олігархові по цимбалах, йому ніхто не до розказу, звісно, лічильник же крутить і процес іде.
Моделюю в голові, що мене чекає…
Я голий і босий, без шеляга в кишені. Моя платіжна спроможність – мінус нуль. Моє джерело фінансування – простягнута рука і дайте, люди добрі, дайте не минайте. Моє достатнє харчування – сміттєвий бак з недоїдками. А конституційне право на житло – каналізаційний люк, у кращому випадку – сходова клітка, стрих чи підвал, заповнений стоками під весільний шабаш щурів…
А може це якась помилка? Виявляється, ні. Питаю сусідку, яка отримує пенсію 1400 гривень і яка в розпачі показує рахунок за тепло від СТЕКу на 4500 гривень. Їй теж порадили продати квартиру. А ще сусіда–інваліда, пенсія якого 2100 гривень, а рахунок за тепло сягнув 3500 гривень. Така ситуація у всіх споживачів тепла від СТЕКу в будівлі №1 на вул.Шевченка у м.Івано–Франківську, і всі в шоці! Тільки власник–олігарх благоденствує. Після того, як нас усіх помножив на нуль, мабуть, в Єгипті в морських хвилях плескається та бульки з усіх дірок пускає…
А як на це реагує наш уряд? Прем’єр–міністр Гройсман з гідністю до себе по телебаченню переконує нас усіх, що підвищення тарифів не буде. А в дійсності в порівнянні з  листопадом 2016 року тариф за цей же період 2017 року у нашому випадку підвищився з 22 до 78, тобто більш ніж у три з половиною рази. Виходить – збрехав.
Жах та й годі. І це при тому, що наш спільний трудовий стаж, мій та дружини, з виходом на пенсію становить майже дев’яносто років.
Уряд переконує, що наша економіка стабільна. Фахівці погоджуються з цим,  бо вже сягнула дна. Відтак живемо «по-новому»  – на дні. Заспокоюють, що нижче дна життя нема, опускатися нікуди. Брешуть. Під тим дном є ще одне дно – яма і стан абсолютного спокою.
Де моя гідність? Де повага?  Ми ніхто! Нас двічі помножили на нуль. І хто?  Кляті олігархи–монополісти! Начхати їм на закон, яким встановлено, що мінімальний прожитковий мінімум в Україні визначено в розмірі 1450 гривень на одну особу, тобто на дві – 2900 гривень. Відтак мою сім’ю не те що повністю позбавили права на мінімальний прожитковий мінімум, а фактично права на існування, права на життя, а це вже кримінал.
Когорти таких як я і моя сім'я та мої  сусіди,котрі не хочуть жити «по–новому» в їхньому вимірі під плінтусом чи на дні, невпинно зростають.
Але  жити треба і боротися треба. І щоб жити, треба молотити. Язиком досить. Ціп у руки – і направо, і наліво, і згори ціпом по всіх  олігархах і корупціонерах. І по тому, що між ногами – тому, завдяки якому живемо  «по–новому». Що буде – те буде! Кров бухає в голову. Паду в нер–р–рви! Най’го шляк трафить з таким урядом! Треба всіх  «ревавістів» та «розенківців», писки яких не впихуються в екрани телевізорів, а разом з ними корупціонерів і олігархів побороти.   Річ така, що нуль  поглинає все. Поглине і їх, якщо ми помножимо їх на нуль. Бо нас багато – нас не подолати!
 Станіслав Гринда 

Мешканці не надають доступу  для розповітрення і запуску теплоносія

ДМП «ІФТКЕ» вже неодноразово повідомляє:  всі котельні нашого підприємства працюють у штатному режимі, подаючи теплоносій споживачам. Проте начальник  Аварійно-диспетчерської служби  ДМП «ІФТКЕ»  Ігор Мельник наголошує, що на телефони аварійної служби 15-82, 56-47-82, надходять повідомлення про холодні стояки в будинках.
Причина полягає в тому, що деякі власники квартир не надають доступу, аби спеціалісти розповітрили систему та запустили подачу теплоносія. Подаємо перелік скарг та адреси стояків, до яких нема доступу станом на 26 .12.2017 р.
Тепловий район «Пасічна»:
вул. Целевича, 1а (1),кв. 135 – необхідно міняти забитий стояк;
– вул. Бельведерська, 63,кв. 30 – мешканці квартир № 25 та 27 не надають доступу, щоб поміняти стояк;
– вул. Новгородська, 7а, кв. 4 – заповітрені ребра батарей у кв. №12 – нема доступу для розповітрення, бо мешканка за кордоном;
– вул. Короля Данила, 37, кв. 17 – у квартирі №29 не надають доступу для розповітрення.
Тепловий район «Дорошенка»:
– вул. Чорновола, 37, кв. 24 – у квартирі №38-32 при заміні стояка рушникосушки запаяна труба, необхідно міняти (МІУК);
– вул. Сахарова, 30, кв. 3 – не гріє стояк на кухні – нема доступу у квартиру № 35 (МІУК);
– вул. Сахарова, 25, кв. 66 – у квартирі №70 не надають доступу, щоб поміняти трубу:
– вул. Бандери, 10б, кв. № 8,  9,  26, 38 – нема доступу до квартири №50 (МІУК);
– вул. Мазепи, 81,  кв. 25 – мешканці квартири не дають доступу, щоб відремонтувати підвід до батареї.
За умови надання доступу до приміщень всі необхідні роботи будуть виконані протягом дня.
Про випадки пошкодження внутрішньобудинкової системи та витікання води просимо мешканців багатоквартирних будинків негайно повідомляти аварійну службу за телефоном 15-82, 56-47-82 (цілодобово).

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники