КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Як по писаному Сич – голова, БПП та «Самопоміч» – в опозиції

З новою посадою «свободівця» Олександра Сича вітали  не всі новообрані депутати.

З новою посадою «свободівця» Олександра Сича вітали не всі новообрані депутати.

Інтригуючим перше засідання сесії Івано-Франківської обласної ради, що розпочалася цього понеділка, назвати важко. Робота депутатів проходила за торованим сценарієм: урочисте відкриття під виконання Державного гімну України (співав спеціально запрошений хор), благословення від духовенства, церемонійне отримання депутатських посвідчень. Кадрове питання, що із запропонованих для розгляду новообраним депутатам, поза сумнівом, виступало як наріжне, теж було вирішене за попередньо узгодженим лекалом. Депутати на першому ж засіданні розділилися на «своїх» і «чужих» (хоча й не у рівній кількості) у цілковитій відповідності із підкилимними прогнозами.

Єдиною несподіванкою стартової сесії облради стала… міна, закладена якимись анонімами у сусідньому крилі «білого дому» – будівлі міської ради. Але навіть загроза злетіти в повітря не перешкодила обранцям приступити до роботи. Поки у суміжному приміщенні сапери із собаками шукали вибухівку, у сесійній залі самовідданим прикарпатським депутатам вішали на груди значки та вручали посвідчення.
«Бомби», у підсумку, не виявилося. Ані реальної, ані інформаційної.
Як і прогнозували напередодні, головою облради став «свободівець» Олександр Сич. За нього проголосували 53 з 84 новообраних депутатів облради. Голосування було таємним. Хоча, якщо скласти докупи кількість бюлетенів із позначкою «за» (53), вийде рівно та кількість депутатів, які ввійшли до фракцій політсил ВО «Свобода» (16), «Батьківщина» (18), «УКРОП» (12), «ВОЛЯ» (7). Саме ці партії, після обрання головою облради Олександра Сича, отримали посади заступників у раді для своїх членів.
Першим заступником став Василь Гладій з «Батьківщини», заступником – Ольга Галабала з «ВОЛІ». А головою бюджетної комісії обрали Миколу Палійчука з «УКРОПу».
Ті, хто опинився поза кадровим бортом, зайняли опозиційну нішу – провладний Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Самопоміч». Вони голосували проти обрання головою Олександра Сича (голосування таємне, але 31 голос «проти» дорівнює сумі голосів фракцій БПП (23) та «Самопоміч» (8)). Під час голосування за заступників усі 23 представники з «Солідарності» не прийшли у залу засідань після перерви. Та їхня відсутність і не вплинула на загальний результат. Кандидати отримали 51 голос «за», 8 не підтримали жодного, 2 бюлетені були недійсними і 23 – не використані.
Перехід БПП та «Самопомочі» в опозицію передбачуваний. «Самопоміч» ще напередодні першого сесійного засідання облради оприлюднила заяву про «кулуарні домовленості» та «торги посадами» між депутатами, приховані від громадського ока. «Тому «Самопоміч» публічно заявляє про свою категоричну позицію не підтримувати кандидатів, яких визначали у «темних» кабінетах», – йшлося у заяві, зміст якої партійці реалізували на практиці під час сесійного засідання.
«Солідарність», яка у рядах своїх депутатів провела до облради багато управлінців ОДА, включно із самим головою Олегом Гончаруком, схоже, намагалась торгуватися. Депутати від найчисельнішої фракції облради (23) до останнього відтягували подання документів на реєстрацію. Олександр Сич заявляв навіть про штучне затягування сесії провладною партією.
А головний «укропівець» Прикарпаття Микола Палійчук під час сесійного засідання біля мікрофона зізнався і в погрозах на свою адресу та пропозиціях про підкуп (як випливає з його слів, від БПП).
«Наші 12 депутатів вирішили одностайно підтримати кандидатуру Олександра  Максимовича Сича на посаду голови. І ми будемо голосувати відкрито, щоб показати, що нас не залякали. Бо були дзвінки, приходили, хотіли купити, пропонували кошти, посади», – переконував Микола Палійчук, якого Олександр Сич після обрання висунув на посаду голови депутатської комісії облради з питань бюджету.
Новообраний голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, який, між іншим, уже обіймав цю посаду з 2010 по 2012 рік, після оголошення результатів таємного голосування склав присягу.
«Я, Сич Олександр Максимович, усвідомлюючи високу відповідальність, присягаю вірно служити громаді нашого краю та народу України, неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи та законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов'язки. Слава Україні!», – присягнув новообраний очільник.
Опісля Олександр Сич подякував депутатам за довіру і запевнив, що буде робити все, аби обласна рада ефективно працювала на користь громади.
Наступне засідання сесії облради відбудеться 17 грудня. Депутати формуватимуть  постійні депутатські комісії.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники