КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Як по писаному Сич – голова, БПП та «Самопоміч» – в опозиції

З новою посадою «свободівця» Олександра Сича вітали  не всі новообрані депутати.

З новою посадою «свободівця» Олександра Сича вітали не всі новообрані депутати.

Інтригуючим перше засідання сесії Івано-Франківської обласної ради, що розпочалася цього понеділка, назвати важко. Робота депутатів проходила за торованим сценарієм: урочисте відкриття під виконання Державного гімну України (співав спеціально запрошений хор), благословення від духовенства, церемонійне отримання депутатських посвідчень. Кадрове питання, що із запропонованих для розгляду новообраним депутатам, поза сумнівом, виступало як наріжне, теж було вирішене за попередньо узгодженим лекалом. Депутати на першому ж засіданні розділилися на «своїх» і «чужих» (хоча й не у рівній кількості) у цілковитій відповідності із підкилимними прогнозами.

Єдиною несподіванкою стартової сесії облради стала… міна, закладена якимись анонімами у сусідньому крилі «білого дому» – будівлі міської ради. Але навіть загроза злетіти в повітря не перешкодила обранцям приступити до роботи. Поки у суміжному приміщенні сапери із собаками шукали вибухівку, у сесійній залі самовідданим прикарпатським депутатам вішали на груди значки та вручали посвідчення.
«Бомби», у підсумку, не виявилося. Ані реальної, ані інформаційної.
Як і прогнозували напередодні, головою облради став «свободівець» Олександр Сич. За нього проголосували 53 з 84 новообраних депутатів облради. Голосування було таємним. Хоча, якщо скласти докупи кількість бюлетенів із позначкою «за» (53), вийде рівно та кількість депутатів, які ввійшли до фракцій політсил ВО «Свобода» (16), «Батьківщина» (18), «УКРОП» (12), «ВОЛЯ» (7). Саме ці партії, після обрання головою облради Олександра Сича, отримали посади заступників у раді для своїх членів.
Першим заступником став Василь Гладій з «Батьківщини», заступником – Ольга Галабала з «ВОЛІ». А головою бюджетної комісії обрали Миколу Палійчука з «УКРОПу».
Ті, хто опинився поза кадровим бортом, зайняли опозиційну нішу – провладний Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Самопоміч». Вони голосували проти обрання головою Олександра Сича (голосування таємне, але 31 голос «проти» дорівнює сумі голосів фракцій БПП (23) та «Самопоміч» (8)). Під час голосування за заступників усі 23 представники з «Солідарності» не прийшли у залу засідань після перерви. Та їхня відсутність і не вплинула на загальний результат. Кандидати отримали 51 голос «за», 8 не підтримали жодного, 2 бюлетені були недійсними і 23 – не використані.
Перехід БПП та «Самопомочі» в опозицію передбачуваний. «Самопоміч» ще напередодні першого сесійного засідання облради оприлюднила заяву про «кулуарні домовленості» та «торги посадами» між депутатами, приховані від громадського ока. «Тому «Самопоміч» публічно заявляє про свою категоричну позицію не підтримувати кандидатів, яких визначали у «темних» кабінетах», – йшлося у заяві, зміст якої партійці реалізували на практиці під час сесійного засідання.
«Солідарність», яка у рядах своїх депутатів провела до облради багато управлінців ОДА, включно із самим головою Олегом Гончаруком, схоже, намагалась торгуватися. Депутати від найчисельнішої фракції облради (23) до останнього відтягували подання документів на реєстрацію. Олександр Сич заявляв навіть про штучне затягування сесії провладною партією.
А головний «укропівець» Прикарпаття Микола Палійчук під час сесійного засідання біля мікрофона зізнався і в погрозах на свою адресу та пропозиціях про підкуп (як випливає з його слів, від БПП).
«Наші 12 депутатів вирішили одностайно підтримати кандидатуру Олександра  Максимовича Сича на посаду голови. І ми будемо голосувати відкрито, щоб показати, що нас не залякали. Бо були дзвінки, приходили, хотіли купити, пропонували кошти, посади», – переконував Микола Палійчук, якого Олександр Сич після обрання висунув на посаду голови депутатської комісії облради з питань бюджету.
Новообраний голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, який, між іншим, уже обіймав цю посаду з 2010 по 2012 рік, після оголошення результатів таємного голосування склав присягу.
«Я, Сич Олександр Максимович, усвідомлюючи високу відповідальність, присягаю вірно служити громаді нашого краю та народу України, неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи та законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов'язки. Слава Україні!», – присягнув новообраний очільник.
Опісля Олександр Сич подякував депутатам за довіру і запевнив, що буде робити все, аби обласна рада ефективно працювала на користь громади.
Наступне засідання сесії облради відбудеться 17 грудня. Депутати формуватимуть  постійні депутатські комісії.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ
Фото Тараса ЯКОВИНА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники