КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Як поділять бюджетний «пиріг» у 2018 році?

BudjetПідвищення зарплат та соціальних виплат – це те, що обіцяє новий проект бюджету на 2018 рік. 15 вересня Кабмін вніс його на розгляд Верховної Ради. Рекордні суми обіцяють направити на освіту, медицину та оборону. Центр громадського моніторингу та контролю проаналізував цифри, закладені у ключовому фінансовому документі країни.

Що буде з ВВП та доларом?
Згідно з текстом законопроекту, у новому році передбачається ріст ВВП на 3% та зниження інфляції з 8,1% до 7%. На думку експертів, наведені показники є досить реалістичними, втім, є сумніви, що інфляція втримається на такому низькому рівні.

«Україна має сировинну економіку, тому рівень інфляції залежить від стрибків цін. НБУ може прорахувати її рівень, але якщо ціни мінятимуться, то й інфляція теж», – зазначає голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.
За словами міністра фінансів Олександра Данилюка,вперше доходи зведеного бюджету можуть сягнути більше трильйона гривень, а саме 1 трлн. 118 млрд. грн. Також простежується тенденція до зменшення дефіциту бюджету: з 3,7% ВВП у 2016 році та 2,7% ВВП у поточному році до 2,4% ВВП – у наступному.
«Це бюджет розвитку і майбутнього зростання країни, що закладає основу для проведення системних глибоких реформ. Вперше бюджет побудований на основі трирічної резолюції – впроваджуємо більш передбачувану бюджетну політику», – говорить пан Данилюк.
А от курс долара може зрости. Бюджет побудований із розрахунку, що наприкінці 2018 року він може сягнути 30,1 грн. за долар.
Якими будуть зарплати і пенсії?
Згідно з текстом документа, найбільше коштів з усіх міністерств має отримати Міністерство соціальної політики – 151,7 млрд. грн. Щоправда, це на 14,9 млрд. менше, ніж поточного року. Скорочення видатків відбулося за рахунок Пенсійного фонду. Передбачається, що після пенсійної реформи установа потребуватиме менше грошей. Втім,запевняють урядовці, це не позначиться на пенсіях. Навпаки, мінімальну пенсію збираються підняти:  з 1 січня 2018 року вона складатиме 1 373 грн., а вже з 1 грудня – 1 497 грн. Також передбачається зростання мінімальної заробітної плати з 3200 грн. до 3723 грн. і прожиткового мінімуму з 1700 грн. до 1853 грн.
А от фінансування субсидій у 2018 році збираються скоротити щонайменше на 6,2 млрд. грн. Чиновники заспокоюють, що це відбудеться завдяки впровадженню енергоефективних технологій і росту доходів українців.
«Зараз ми очікуємо, що за рахунок зростання заробітних плат протягом року кількість одержувачів субсидій буде зменшуватися», – пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева.
Суттєве фінансування отримає Міністерство охорони здоров’я: з 14,5 млрд. воно виросло до 31,5 млрд. грн. Посадовці сподіваються, що це дасть змогу провести ефективні реформи у галузі та модернізувати вітчизняну систему медицини.
На оборону
Основним напрямком бюджетної політики залишається захист та безпека. Сумарно Міноборони, МВС та інші силові структури отримають 164,9 млрд. грн, що,за даними Кабміну, на 21,3 млрд. більше, ніж сьогодні. За словами Петра Порошенка, видатки України на оборону вже перевищили 5% ВВП. У відсотковому відношенні це навіть більше, ніж в деяких країнах Північноатлантичного альянсу.
«Ми здатні стримувати найсильнішу армію на континенті, яка в п’ять разів більша за нашу, а її військовий бюджет в окремі роки перевищував наш у 16 разів! Ми навчилися раціонально використовувати кожну копійку бюджетних коштів», – додав глава держави.
Левову частку грошей збираються передати Міністерству оборони. Йдеться про 83,3 млрд. грн, що на 19,3 млрд. більше, ніж у 2017 році. Понад 60 млрд. грн. із них має піти на забезпечення та оснащення Збройних сил, а також підготовку та навчання військ. На 16,4 млрд. грн. планується закупити та модернізувати техніку та зброю. Ще частину коштів, а саме 2,38 млрд. пропонується перерахувати на лікування та реабілітацію військовиків.
Згідно з проектом бюджету, має зрости фінансування й інших силових відомств, зокрема, Національної гвардії – з 9,86 млрд. до 10,6 млрд. грн., прикордонної служби – з 6,98 млрд. до 9,04 млрд. грн., Державної служби з надзвичайних ситуацій – з 6,38 млрд. до 10,7 млрд. грн. Українських копів також збираються профінансувати на 36% краще: на Національну поліцію у бюджеті передбачено 24,3 млрд. грн. замість 15,5 млрд. цього року. Основний мотив такої урядової ініціативи – подальше реформування правоохоронної системи і, як наслідок, ефективніша боротьба зі злочинністю.
Від планування до реалізації
За інформацією Кабміну, у новому бюджеті буде впроваджений принцип «гроші ходять за людиною», тобто влада переходить від утримання порожніх кабінетів та стін до фінансування послуг. Це насамперед стосується сфери освіти та охорони здоров’я.
Також влада вперше відійшла від розподілу грошей «згори вниз» і розробила бюджет на основі бюджетної резолюції на 2018—2020 роки, яка передбачає середньострокове планування. Це означає, що спершу оцінюються потреби галузі, а потім на основі цих даних закладається фінансування. Наприклад, у проекті бюджету на 2017 рік на лікування громадян України за кордоном було прописано 203,9 млн. грн. Втім, цього виявилося замало, тож уряд перерахував у серпні додатково ще 186 млн. грн. Розробники проекту врахували це і на програму лікування наступного року вже заклали 389,9 млн. грн. І так у багатьох сферах. Наскільки результативнішим виявиться новий підхід, покаже наступний рік. Адже розгляд проекту бюджету ще попереду.
За матеріалами Центру громадського моніторингу та контролю

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники