КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Як Росія в Україні обходить санкції?

Хіміки не витримали, пишуть лист до Президента…

SankciiНа базі ТОВ «Карпатнафтохім» в Калуші відбулися збори працівників  хімічних підприємств України під егідою Союзу хіміків. Це успішне зараз підприємство вибрано дискусійним майданчиком з мотивом, що після п’ятирічного простою і безнадії воно таки зуміло відновити роботу й наново запустити досить складне технологічне виробництво.

Директори вітчизняних підприємств відверто зізнавалися, що здивовані: зроблено практично неможливе. Адже за час простою зазвичай втрачаються і кадри, нищиться обладнання. Тому, однозначно, приклад «Карпатнафтохіму», підкреслювали гості, надихає подібні підприємства України, які мріють про відновлення.

Розмовляємо з головою обласної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей Ігорем Бабієм.
– Пане Ігоре, чи була на зібранні фахівців всієї України дана оцінка стану хімічної галузі в країні загалом?
– Так, безперечно. Досить багато було виступів, міркувань, дискусій, які виявляли стан галузі. Також про це йшлося в доповіді голови Союзу хіміків  Сергія Григоровича Голубова.
Є кілька речей, про які маємо говорити. Перша – парадокс, але на рівні держави хімікам нема з ким працювати. Розформовано Міністерство промислової політики, яке діяло колись, як і наш департамент хімічної галузі в цьому міністерстві. Функції передано Міністерству економіки. Без упереджень чи надміру критики – не бачимо спеціалістів, які би займалися цією проблемою фахово.
Тому учасники зборів напрацювали бачення розв’язання проблеми практиками, сформульовано звернення до Кабміну, до Президента від учасників  зборів. Головна лінія думок – якщо ми хочемо досягти швидкого успіху, як це зробила Польща, ми повинні поставити крен на виробництво, промисловість.
– Що би допомогло хімічним підприємствам працювати?
– Просимо, щоб держава реально створила умови для праці. Головна умова – щоб вітчизняні підприємства могли конкурувати на ринку. За тисячі доларів купуємо в Росії міндобрива. Тим часом чому не виробляємо свої, а можливості є?!
Друга позиція: щоб приходив інвестор і створював робочі місця. Про це на словах на всіх рівнях говорять. Реально зрушити це питання зможуть лише прозорі умови вибору інвестора без корупційної складової.
І третє: якщо хочемо зберегти трудовий потенціал професійних кадрів, ми повинні думати про рівень зарплати. Тому що на наших підприємствах хімічної галузі вона є низькою. Прості некваліфіковані працівники в Польщі можуть заробляти у 2-3 рази більше. Тому люди вибирають. На державному рівні має бути розуміння цих процесів. Державницьке розуміння.
– Яку позицію в діалозі озвучила профспілка галузі?
– Є чимало питань, які ми тримаємо в полі зору. Є і наша заслуга в тому, що відновлено унікальне підприємство «Карпатнафтохім», де працює 3 тисячі працівників.
Зараз тут конкурентоспроможна продукція, сучасні технології. Нам, представникам профспілок, гості казали: «Бережіть  людей, не дайте знищити обладнання!»
Ми зберегли і не дали. Тепер співпрацюємо з власниками, а це три київські фірми, які, до честі їм, налаштовані працювати прибутково, розвиватися, щоб були в людей гідні зарплати, щоб запрацювала лабораторія з атестацією робочих місць щодо шкідливості умов праці. Маємо чимало інших питань, які ми озвучили. Наприклад, успіх профспілки в тому, що є колективний договір і адміністрація підтримала пропозицію та виділила значні кошти на оздоровлення цього літа дітей працівників.
– Буквально через три дні після зібрання хіміків в Калуші вітчизняні ЗМІ зарясніли цитатами з листа учасників зборів до Президента держави, і не тільки. Найбільше коментарями обросла ситуація з міндобривами для агропрому. Отож, що збурило громадськість?
– З наведеної в листі статистики та аргументів, цитую тезисно:
«…імпорт мінеральних добрив з Росії склав вже більше 60 відсотків в обсягах споживання українськими аграріями. За деякими видами азотних добрив ця частка  сягає 90 відсотків. У перспективі Росія має наміри підвищити свій експортний потенціал за напрямком азотної хімії у 2,5 раза до кінця 2020 року та відповідно збільшити  експорт добрив у 3 рази, користуючись перевагами значно нижчих цін на основну сировину – природний газ.
Це знищить національну хімічну галузь до 2020 року. Що, власне, зараз і відбувається. Україна знаходиться на межі економічної залежності аграрного сектора від Росії. У той же час Україна має перевищення майже в 2 рази власних потужностей з виробництва азотної хімії над споживанням та самостійно може забезпечити аграрний сектор добривами високої якості і в необхідній кількості. Ситуація у власному секторі виробництва добрив створена штучно через непомірно високі ціни на основну сировину – природний газ, який у структурі собівартості добрив складає майже 80%. Приведення цін на газ до оптимального рівня дозволить максимально завантажити виробництво, а збільшення обсягів продажу добрив національного товаровиробника дозволить державі отримати більше  податків, ніж від продажу природного  газу».
«На сьогодні надзвичайно гострим є питання щодо імпорту мінеральних добрив з Російської Федерації до територій окремих районів Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим. У тому числі, за рахунок такого постачання йде економічна і військова підтримка сепаратистів та окупація українських земель.
Дуже «подивовані» хіміки, що за українським законодавством, «Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.02.2015 № 106-р. «Про закриття пунктів пропуску через державний кордон»,  частину тимчасово неконтрольованого кордону України  закрито. Відповідно до наказу ДФС України від 22.12.2014 № 385, з 01.01.2015 припинено рух через митні пости тимчасово непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей».
У той же час, незважаючи на вказані заходи та заборони, як свідчить наведена статистична інформація, російські групи компаній «ЄвроХім», «Акрон», «ФосАгро» та «Уралхім» продовжують вести свою зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і в окремих районах Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим.
Отже, в Україні склалася стала практика обходу санкцій російськими виробниками та нехтування законами України, її економічними та національними інтересами».
Висновок справедливий – «виробники азотних добрив РФ свідомо  руйнують та знищують за державної підтримки Уряду РФ національну хімічну галузь з метою встановлення повного контролю  за аграрним сектором, а з іншого –   фактично є активними спонсорами агресивної політики Росії щодо України».
Серед того, що ПРОСЯТЬ в листах до очільників держави працівники хімічної галузі: внести на розгляд та затвердження Ради національної безпеки і оборони України питання про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
Під зверненням до найвищих інституцій підписалася Центральна рада профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України.
Марта ПАВЛИШИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники