КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Як стріляти без патронів?

PatronyНа міському конкурсі «Людина року», який нещодавно вперше проводився в Рогатині, перемогу у двох номінаціях здобули батько і син Володимир і Денис Ворони. Старший визнаний кращим тренером, а його син Денис – кращим спортсменом.

У березні минулого року юнак став чемпіоном України з швидкісної стрільби з пістолета, перемігши титулованих, старших за віком спортсменів. А у листопаді успішно виступив на міжнародному турнірі зі стрільби з пневматичної зброї серед юніорів «Олімпійські надії» в Словаччині, виборовши бронзу в особистому заліку. Денис Ворона, вихованець Рогатинської СДЮСШОР, включений в основний склад збірної України, і цьогоріч його чекає чимало міжнародних стартів.

– Для підготовки до таких змагань на тренування потрібно 250 патронів – це п’ять пачок набоїв на день, – розповідає директор Рогатинської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Зеновій Верб’яний. – А високоякісний патрон коштує 1,5 грн. Це для нас сьогодні болюча проблема, як і фінансування виїздів на змагання.
– Хочу уточнити, що така ціна – півтори гривні – була до підняття євро, тепер це 5-6 грн. А нам на рік треба сто тисяч патронів, – до розмови долучається заступник директора СДЮСШОР Віктор Бичинський, який є вихованцем цієї школи, майстром спорту з кульової стрільби. – Міська і районна рада трохи виділили коштів на патрони, але цього замало. Як і де нам знайти півмільйона? Хіба ми цю проблему можемо вирішити на рівні району? – риторично запитує. – Більше року пишемо листи. Відповідь отримуємо: нема закону на це.
Тренер згадує, як у 90-х роках писали один лист в спортивний клуб армії у Львів – і наступного дня їхали по патрони. А тепер куди лиш не пишуть.
За словами Зеновія Верб’яного, з численними листами зверталися до Міністерства оборони:
– Відповідь нам прийшла, що на складах є набої. Але є такий пункт: постанова від 2002 року, що можна передавати набої воєнізованим структурам. Треба тільки дописати: і спортивним школам відповідного профілю. Куди лиш не зверталися, нам відповідали, що є гвинтівки, патрони, але через одну постанову питання не можемо вирішити. Нас серце болить, що наші діти не можуть тренуватися у час, коли ми говоримо про підготовку допризовної молоді, коли іде війна. Без гвинтівок і пістолетів, без патронів, без виїздів на змагання не буде результатів.
Наразі допомогу обіцяє обласна рада. Під час робочої поїздки в Рогатинський район СДЮСШОР відвідали голова обласної ради Олександр Сич, його перший заступник Василь Гладій.
За словами останнього, з обласної програми розвитку освіти планують виділити в цьому році 500 тисяч гривень на функціонування школи. Власне ці кошти можна буде використати на змагання, на придбання патронів, зброї.
– Це буде наша додаткова допомога з обласного бюджету, – каже Василь Гладій. – І не перша. Минулого року спортивній школі виділили 230 тисяч гривень на заміну вікон і дверей. Ще 200 тисяч гривень підуть на утеплення школи завдяки перемозі спільно з Рогатинською міською радою в обласному конкурсі проектів і програм місцевого самоврядування.
А щодо листів про набої – чи не змогли б тут допомогти народні депутати від Прикарпаття?
Бо наразі в області залишилася одна школа, яка культивує кульову стрільбу, – Рогатинська. Нам довелося почути, що чи не кожен житель Рогатина займався чи займається у цій школі. Тут є два відділення: кульова стрільба і настільний теніс. У школі підготовлено 40 майстрів спорту, багато кандидатів. Жіноча команда з настільного тенісу грає в суперлізі. Успішно виступають і стрільці. От тільки гвинтівки і набої їм потрібні, як льотчикам польоти у небі.
Галина ДОБОШ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники