КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Ями чекають асфальту

jmu-13У Івано-Франківську стартує сезон ремонту доріг
Цього тижня шляховики планують розпочати ямковий ремонт доріг. Залатавши гострі ями, вони візьмуться до поточних ремонтів, а дещо згодом й до капітальних. На жаль, через подорожчання матеріалів і обмежені бюджетні ресурси утримати темпи і обсяги робіт на рекордному торік рівні буде щонайменше проблематично. Однак при перегляді міського бюджету комунальники пропонуватимуть міській раді збільшити видатки на ремонти доріг. Адже наразі у бюджеті навіть не передбачене фінансування на завершення окремих уже розпочатих робіт, як-от капремонт вул. Мазепи, де минулого року зняли частину покриття і замінили водопровід.

Як повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, ямковий ремонт доріг планували розпочати дещо швидше, але на заваді стала мінлива холодна і дощова погода та відсутність асфальту. Досі в області не працював жоден асфальтний завод, а возити асфальт для ямкового ремонту аж із Чернівців – надто дороге задоволення. Зрештою і ям, за словами М.Смушака, на дорогах зараз значно менше, бо за кілька останніх років у місті вдалося капітально відремонтувати чимало вулиць.
«Ми обстежили місто. Ям багато нема. Є вибоїни. Минулого тижня відбувся тендер на ремонт доріг, запрацював Надвірнянський асфальтний завод, і цього тижня плануємо розпочати ямковий ремонт, – каже М.Смушак. – Потім перейдемо до поточного. На це передбачено три мільйони гривень. Менше, ніж у попередні роки, але і доріг за цей час капітально відремонтовано чимало. Тож, думаю, вкладемося у цю суму. Хоча є проблема, бо асфальт уже вдвічі дорожчий».
Найперше проведуть ямковий ремонт на всіх вулицях, які цього потребують. Поточний ремонт, за словами М.Смушака, розпочинатимуть з вулиць, які наразі перебувають у найгіршому стані і де не передбачається капремонт, а також на вулицях у центральній частині міста, де заплановано влаштувати другу паркувальну зону. «Це ті вулиці, що біля ратуші – Шпитальна, Старозамкова, Шеремети. Вони перебувають у незадовільному стані, і певні їхні ділянки, можливо, навіть доведеться ремонтувати капітально», – зазначає М.Смушак.
А ось щодо, власне, капітальних ремонтів доріг, то ситуація з ними наразі не певна. Як відомо, минулий рік у цьому плані виявився рекордним. У 2015-му збавляти обсяги робіт не планували. Але, як зазначив в інтерв’ю одному з місцевих електронних видань заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Руслан Гайда, через ситуацію в державі і суттєве подорожчання матеріалів цього року доріг у місті, очевидно, капітально відремонтують таки менше.
Департамент комунального господарства, за словами М. Смушака, запланував капремонт вул. Б.Хмельницького. На це у бюджеті передбачено 2,5 млн. грн., хоча, згідно з проектом, вартість робіт, за його словами, сягає чотирьох мільйонів. Також комунальники планують капітально відремонтувати вулицю Кармелюка, частину вул. Ленкавського на ділянці від вул. Короля Данила до Бельведерської і частину Бельведерської від вул. Ленкавського до вул. Довгої, проклавши таким чином шлях до відремонтованої частини Набережної. «Вулиця Довга відремонтована, вулиця Короля Данила у хорошому стані, тому ми маємо відремонтувати частини Бельведерської та Ленкавського і вул. Кармелюка, щоб зробити  розв’язку до Набережної», – пояснює М.Смушак. Крім цього, за його словами, капітально відремонтують частину вул. Академіка Сахарова від вул. Чорновола до вул. Коновальця, вулиці Репіна і Менделєєва, щоб сполучити відремонтовані вул. Лепкого і Залізничну, та завершать капремонт вул. Биха. «Є проект на капремонт вул. 100-річчя Червоного Хреста, але нема фінансування, – каже М.Смушак. –  Цю вулицю треба ремонтувати, бо вона прилягає до відремонтованої вул. Шевченка».
Управління капітального будівництва планує завершити розпочаті капремонти вулиць Сагайдачного, Деповської, Кисілевської, Угорницької та Йосипа Сліпого, які слугують частиною внутрішньої об’їзної, та продовжити ремонти вул. Гарбарської, Промислової, Хіміків і Галицької.  Також у планах ремонти вулиці Грюнвальдської та прилеглих скверів і вул. Вагилевича.
Під великим питанням залишається продовження капремонту вул. Гетьмана Мазепи, де торік зняли частину покриття та замінили водопровід, і початок робіт на вул. Марійки Підгірянки, коштів на які у бюджеті наразі не передбачено. А про вулиці Слави Стецько і Національної гвардії, які планували відремонтувати ще кілька років тому, зараз навіть ніхто не згадує.
Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники