КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Ярослав Ткачівський – лауреат Міжнародної літературної премії

Відомий письменник Ярослав Ткачівський днями презентував еліті Прикарпаття в ущент заповненій шанувальниками його творчості залі ОУНБ ім. І.Франка одразу два нові романи «Навія» та «Монахиня».

Ці твори торік видані у престижних видавництвах «Український письменник» (м. Київ) та «Майдан» (м. Харків) і доволі швидко завоювали популярність у читацьких колах й високу оцінку знаних мовознавців і літературних критиків України, про що свідчать чисельні рецензії в ЗМІ, виступи фахівців на симпозіумах та відгуки лінгвістів, зокрема директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка: «…Особливо  дякую за «НАВІЮ» – розкошую в кожній фразі, вдумуюся й отримую естетичне задоволення від неповторного  стилю, міріади  мовних  знахідок... То все  з чистого народного  джерела!  Пий – не вип'єш усього! Спасибі! Наперед більше!».

Відрадно зауважити, що побажання відомого в Європі мовознавця збулося. Адже нещодавно прозаїка Ярослава Ткачівського за роман «Навія» відзначено Міжнародною літературною премією ім. Уласа Самчука, а трохи раніше його дилогія «ЖЕРТОВНИЙ ВОГОНЬ» (романи «НАВІЯ» і «МОНАХИНЯ») стала переможницею літературного конкурсу «Найкраща книжка Прикарпаття-2017», за що автора нагороджено Дипломом у номінації «Дебютний роман». Під час презентації думками про нові книжки знаного вже не тільки на Прикарпатті, а й в Україні письменника перед гостями літературної світлиці обласної книгозбірні поділилися авторитетні фахівці в галузі літератури, філологи та краєзнавці: доктор філологічних наук професор ПНУ ім. В.Стефаника Микола Лесюк, академік Володимир Качкан, літературний критик і автор передмови до дилогії Євген Баран, літературознавець Марта Хороб, голова краєзнавців Івано-Франківщини   Михайло Косило, заступник начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Мирослава Корнелюк, директори обласних бібліотек Людмила Бабій і Світлана Шаган, колеги по перу Іван Гаврилович, Василь Бабій, Руслана Битківська, Ірина Фотуйма та інші.
Обговорюючи нові прозові твори, високоповажні промовці відзначали глибоке знання Ярославом Ткачівським рідної мови – української літературної і галицького діалекту, який письменник уміло залучає до своїх епічних творів для створення мовного колориту місцевості, де відбуваються їх події. Соковита і смачна галицька говірка характерні для романів Ярослава Ткачівського, а ще – фантазія письменника, легкий та доступний варіант викладу реальних історичних подій (щоправда, зі зрозумілих причин імена героїв змінено) і створення живих персонажів, відкритих і веселих… Тому-то його дилогію «Жертовний вогонь» називають народним романом, який нещодавно знову перевиданий у Харкові. А про що він?
Ці два діаметрально протилежні за змістом сучасні романи українського письменника Ярослава Ткачівського «Навія» і «Монахиня», поєднані хвилюючим викладом реальної офіри людських душ темряві й Світлу, становлять канву захопливої епічної дилогії «Жертовний вогонь». Після прочитання щемливої розповіді, де вирують кохання і зрада, вірування й зречення Бога, чистокровне душогубство й пекельний гріх, небесна покара та немеркнуча земна любов, через художньо описані в романах полярні факти жертвоприношення, що трапилися на Прикарпатті, кожен читач здобуде мірило людського сумління на безкінечному шляху пізнання Істини.
Наш кор.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники