КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Ярослав Ткачівський – лауреат Міжнародної літературної премії

Відомий письменник Ярослав Ткачівський днями презентував еліті Прикарпаття в ущент заповненій шанувальниками його творчості залі ОУНБ ім. І.Франка одразу два нові романи «Навія» та «Монахиня».

Ці твори торік видані у престижних видавництвах «Український письменник» (м. Київ) та «Майдан» (м. Харків) і доволі швидко завоювали популярність у читацьких колах й високу оцінку знаних мовознавців і літературних критиків України, про що свідчать чисельні рецензії в ЗМІ, виступи фахівців на симпозіумах та відгуки лінгвістів, зокрема директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка: «…Особливо  дякую за «НАВІЮ» – розкошую в кожній фразі, вдумуюся й отримую естетичне задоволення від неповторного  стилю, міріади  мовних  знахідок... То все  з чистого народного  джерела!  Пий – не вип'єш усього! Спасибі! Наперед більше!».

Відрадно зауважити, що побажання відомого в Європі мовознавця збулося. Адже нещодавно прозаїка Ярослава Ткачівського за роман «Навія» відзначено Міжнародною літературною премією ім. Уласа Самчука, а трохи раніше його дилогія «ЖЕРТОВНИЙ ВОГОНЬ» (романи «НАВІЯ» і «МОНАХИНЯ») стала переможницею літературного конкурсу «Найкраща книжка Прикарпаття-2017», за що автора нагороджено Дипломом у номінації «Дебютний роман». Під час презентації думками про нові книжки знаного вже не тільки на Прикарпатті, а й в Україні письменника перед гостями літературної світлиці обласної книгозбірні поділилися авторитетні фахівці в галузі літератури, філологи та краєзнавці: доктор філологічних наук професор ПНУ ім. В.Стефаника Микола Лесюк, академік Володимир Качкан, літературний критик і автор передмови до дилогії Євген Баран, літературознавець Марта Хороб, голова краєзнавців Івано-Франківщини   Михайло Косило, заступник начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Мирослава Корнелюк, директори обласних бібліотек Людмила Бабій і Світлана Шаган, колеги по перу Іван Гаврилович, Василь Бабій, Руслана Битківська, Ірина Фотуйма та інші.
Обговорюючи нові прозові твори, високоповажні промовці відзначали глибоке знання Ярославом Ткачівським рідної мови – української літературної і галицького діалекту, який письменник уміло залучає до своїх епічних творів для створення мовного колориту місцевості, де відбуваються їх події. Соковита і смачна галицька говірка характерні для романів Ярослава Ткачівського, а ще – фантазія письменника, легкий та доступний варіант викладу реальних історичних подій (щоправда, зі зрозумілих причин імена героїв змінено) і створення живих персонажів, відкритих і веселих… Тому-то його дилогію «Жертовний вогонь» називають народним романом, який нещодавно знову перевиданий у Харкові. А про що він?
Ці два діаметрально протилежні за змістом сучасні романи українського письменника Ярослава Ткачівського «Навія» і «Монахиня», поєднані хвилюючим викладом реальної офіри людських душ темряві й Світлу, становлять канву захопливої епічної дилогії «Жертовний вогонь». Після прочитання щемливої розповіді, де вирують кохання і зрада, вірування й зречення Бога, чистокровне душогубство й пекельний гріх, небесна покара та немеркнуча земна любов, через художньо описані в романах полярні факти жертвоприношення, що трапилися на Прикарпатті, кожен читач здобуде мірило людського сумління на безкінечному шляху пізнання Істини.
Наш кор.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники