КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Є у місті і такі райони,

куди громадський транспорт взагалі не їздить
Чиновники ж радять пасажирам, які досі не мають чим добиратися додому чи на роботу, набратися терпіння і почекати до жовтня, коли буде новий конкурс на нові автобусні маршрути, які запрацюють   з наступного року…
Одним із проблемних, куди зараз можна дістатися хіба що пішки чи на таксі, є мікрора-  йон вулиць Гетьмана Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Максимовича. Люди роками просять міську владу налагодити з ним сполучення громадським транспортом, адже тут розташовані не лише приватні житлові будинки, але й чимало підприємств, обласний архів та обласна інфекційна лікарня. Тому сюди щодня з великими проблемами змушені добиратися не лише їхні працівники, але й чимало відвідувачів у своїх справах. (Скажімо, усі міські служби таксі лише до обласної інфекційної лікарні щоденно приймають десятки викликів).

Однак наразі усі прохання посприяти в налагодженні сполучення громадським транспортом з цим мікрорайоном безрезультатні. Марними виявились і очікування, що цю проблему вдасться вирішити після капітального ремонту вул. Сагайдачного, якою водії взагалі відмовлялися їздити через поганий стан дорожнього покриття. Тепер дорогу відремонтували, і мешканці міста через соціальні мережі вирішили вкотре нагадати міській владі про відсутність належного автобусного сполучення з цим мікрорайоном, куди мав би пролягати маршрут № 67 «вул. Максимовича – АС-3». Тим більше, що ця сама міська влада анонсувала початок реформи системи громадського транспорту.
«По маршруту №67 з 2006 року пишу запити, щоб його дати в навантаження до надприбуткового маршруту. Проте мешканці вул. Сагайдачного, Максимовича, а також споживачі Івано-Франківського РЕМ, лікарі та хворі Інфекційної лікарні як ходили пішки, так і ходять,  – наголошує депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Олійник. – Факти такі: один автобус один раз в годину до 18.00 в будні дні, без дотримання графіка. У вихідні дні автобуси у Київ їдуть, а на вул. Сагайдачного-Максимовича –  ні. Відмазка «погана дорога» уже не працює. Настав час соціальних маршрутів. І треба робити реальні зміни, а не їх видимість».  А ось відома у місті психолог Наталя Чаплинська про той один автобус відгукується так: «Таке враження, що в катафалку їдеш. (Чорний «Мерседес». Коли стоїш, то нічого не бачиш, яка вулиця, яка зупинка. А коли у ньому сидиш, то ну дуже вже не зручно). І користає цей перевізник з того, що один на маршруті. Якщо б був ще хоча б один автобус (конкурент), та ще й нормальний, то цей перевізник би точно втратив всіх пасажирів».
Начальник відділу транспорту і зв’язку галузевого департаменту міськвиконкому Юрій Чупахін каже, що про порушену проблему знає, але наразі нічим зарадити не може і просить людей почекати до нового конкурсу у жовтні, запевняючи, що у новій мережі громадського транспорту автобусний маршрут до згаданого мікрорайону точно буде. «Зараз там працює один автобус, який залишився, бо перевізники відмовляються обслуговувати цей маршрут через нерентабельність, адже там промислова зона і кажуть, що мало пасажирів, – пояснює Ю.Чупахін. – Без проведення нового конкурсу доукомплектувати 67-й маршрут ми не можемо, бо нас можуть звинуватити у корупційній складовій. У новій маршрутній мережі, яка виставлятиметься на конкурс, автобусний маршрут до цього мікрорайону буде, бо він там потрібен».
Нагадаємо, що відповідно до чинної маршрутної мережі автобусний маршрут №67 «вул. Максимовича – АС-3» мали б обслуговувати чотири одиниці рухомого складу, але стільки їх на цьому маршруті ніколи й не було. Кілька років там працювали три автобуси. У підприємствах і в установах, які розташовані на вул. Сагайдачного і Максимовича та прилеглих до них, навіть були розміщені графіки руху цих автобусів, щоб пасажири знали коли йти на зупинку. Але коли у 2011 році на маршрути № 14 «вул. Вовчинецька – АС-3» та №66 «Вокзал – АС-3», які теж пролягають вулицями Чорновола і Мазепи, додали загалом ще три машини (а ще ж у тому напрямку від вокзалу пролягають м-ти №№ 1, 13, 20б, 25а, 31, 69, 86 і інтервал між ними менше хвилини), у автобусів 67-го маршруту враз забракло пасажирів. Тому перевізники відмовилися його обслуговувати і зараз на цьому маршруті залишився працювати лише отой один нещасний мікроавтобус «Мерседес-Спринтер», який по буднях їздить раз на годину. Тож хто з пасажирів, яким потрібно у мікрорайон вул. Сагайдачного-Максимовича, буде на нього чекати на зупинках, навіть не маючи впевненості у тому, що цей один автобус взагалі приїде?  А потім перевізники кажуть, що нема пасажирів…
Хвалимир ВЛАДІВ

Юрій ЧУПАХІН, начальник відділу транспорту і зв’язку галузевого департаменту міськвиконкому:
– Без проведення нового конкурсу доукомплектувати 67-й маршрут ми не можемо, бо нас можуть звинуватити у корупційній складовій.                 У новій маршрутній мережі, яка виставлятиметься на конкурс, автобусний маршрут до цього мікрорайону буде, бо він там потрібен.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники