КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Євросоюз відкриває кордони

Що потрібно знати, щоб без проблем подорожувати Європою?
Відміна віз для поїздок у Євросоюз, яку так довго, ще з часів президентства Ющенка, обіцяли українцям, майже вступила у силу. 6 квітня Європарламент переважною більшістю депутатів проголосував за надання Україні безвізового режиму, а 26 квітня це рішення мають затвердити посли країн Євросоюзу. Отже, є надія, що в середині червня зможемо подорожувати Європою без віз.

Таке рішення Європарламенту, безумовно, є значною іміджевою перемогою України. Депутати європарламенту ще раз визнали належність України до європейської сім’ї народів, прагнення українців до демократичних змін, реформ, зрештою, таке рішення можна трактувати як підтримку Української держави у її боротьбі з російською агресією.

Громадяни України виграють й матеріально – заощадять щонайменше 50 євро. Вони вже не будуть витрачати гроші на поїздку до консульств, вистоювати у довжелезних чергах, платити за візу, консульські збори, а інколи й за послуги посередників.
Проте є острах, що, користуючись безвізом, значна частина працездатних українців, молоді захоче залишитися працювати в Євросоюзі, навіть порушуючи візові правила. І вже дуже сумно, що більша частина українців не зможе скористатися візовим полегшенням, адже не має грошей на подорожі Європою.
За інформацією Управління державної міграційної служби в Івано-Франківській області, за перший квартал цього року в області біометричні паспорти громадян України для виїзду за кордон отримало  27390 осіб, в м. Івано-Франківську – 1393 громадяни. Біометричний закордонний паспорт можна отримати в обласному та всіх районних центрах УДМС. Ціна паспорта – 557 грн. 32 коп., якщо виробляється за 20 робочих днів, і 810 грн. 32 коп. – за 7 робочих днів. Черга охочих формується щодня зранку.
Також закордонний біометричний паспорт можна зробити у «Паспортному сервісі» Державного підприємства «Документ», але тут діє електронна черга запису. Оформлення біометричного закордонного паспорта за 20 днів тут коштуватиме 957 грн. 32 коп. Станом на 10 квітня з технічних причин оформлення та видача закордонних паспортів у цьому сервісі призупинена.
Що ж потрібно знати, щоб без проблем подорожувати Європою?
Безвіз надає можливість громадянам України подорожувати Європою протягом 90 днів на кожні 180, але ніяк не працювати там – для роботи необхідна робоча віза.
Безвізовий режим не поширюється на Великобританію та Ірландію, для поїздки у ці країни українцям потрібно виробляти візи, як і раніше.
Порядок і правила перетину кордону з країнами ЄС регламентує «Шенгенський кодекс про кордони», який, найшвидше, буде діяти й для громадян України.
Отже, згідно з Кодексом, при перетині кордону з країнами Євросоюзу перш за все потрібно мати біометричний паспорт, адже тільки власники цього документа матимуть право на безвізовий проїзд. Якщо маєте «старий» закордонний паспорт з чинною візою, можна скористатися й ним.
По-друге, прикордонники можуть поцікавитися, з якою метою відвідуєте  ЄС, можуть навіть попросити вказати маршрут поїздки.
Також потрібно мати зворотний білет, бронювання готелю чи запрошення громадянина країн Євросоюзу із зобов’язанням утримання гостя, підтвердження фінансової спроможності (принаймі, мати міжнародну банківську картку). Фінансова спроможність для більшості єврокраїн становить 50 євро на добу.
Не обійдеться й без медичної страховки.
І, звичайно, подорожуючий не повинен знаходитися в переліку громадян, яким на деякий час заборонено в’їзд  у ЄС, тобто не був раніше депортований за порушення візового режиму.
Ще один пункт Кодексу – подорожуючий не повинен становити загрози для суспільного порядку та безпеки, тобто не знаходиться у базах Інтерполу чи не відвідував останнім часом «терористичних» країн.
Як бачимо, перелік документів, які потрібно мати при перетині кордону з Євросоюзом, є таким же, який вимагали у консульствах при наданні візи. У цьому плані нічого не змінилося, але ж гірше не стало?
Таким чином, українці вже цього літа зможуть вільно подорожувати Європою, якщо, звичайно, матимуть на це кошти…
Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники