КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

За країну образа

ПРОТИ ШЕРСТІ

В засобах масової інформації часто застосовуються адресні слова на кшталт «у цій країні»,  «ця влада», «у цій державі» та аналогічні адресні комбінації, зокрема ще більш вульгарні – «ту країну», «таку країну». Можливо автори меседжів у мас-медіа не придають цим словам особливого значення і використовують їх не задумуючись, проте, як відомо, диявол криється у деталях.

Коли чую «ця країна», «у цій країні» чи «таку країну», виникає питання, про яку країну говорять – Польщу, Францію, Німеччину чи США. Але ні, виявляється, мова йде про нашу Україну, про свій край, про свою землю.

Слово – енергія, яка здатна матеріалізуватися в наших почуттях і відповідно в діях.
В енергетиці вказаних адресних слів відсутнє тепло, повага, гідність, особиста причетність до сказаного. Натомість відчувається байдужість, відстороненість, щось чуже і віддалене. Але це не вся енергетична характеристика цих слів. Вона набагато ширша. Залежить від того, з якою інтонацією ми вимовляємо  «у цій країні» чи «таку країну», іноді звучить прихована зневага, злість, а то й ненависть.
За моїми спостереженнями, першість у вживанні адресних слів у політиці, як це не дивно, належить Президенту Ющенкові. Балотуючись на другий термін, мабуть, з відчаю, що шансів знову бути обраним у нього немає, він на зневагу виборців до своєї персони відповів зневагою, використовуючи у своїх численних промовах: «у цій країні», «цей народ» та інші аналогічні вислови. Згодом ці вислови поширилися серед політиків та політологів і не тільки. Вони адаптувалися у свідомості пересічного громадянина, у того ж «малого українця», який разом з усіма звик до політичної вульгарності цих слів. І тепер теж рече без розбірливості: «у цій державі», «цей народ», «у цій країні». А де гордість за неї, повага? Нема, бо «цією країною» чи «такою країною» не можна пишатися, вона чужа йому.
Цим грішать відомі політики, громадські активісти, міністри та народні депутати. На підтвердження згадаю народних депутатів Соболєва та Луценка, які напередодні нового року брали участь в політичних дискусіях на телеканалі «112 Україна». Обоє у своїх виступах вживали ці адресні слова. Зокрема пан Луценко критикував «цей уряд» у «цій країні».
Вживані   народним  депутатом  Луценком  під час дискусії адресні слова «у цій країні»  викликали в мене вибух обурення, а от «цей уряд», навпаки, було дуже доречним, оскільки має приховане продовження: бо «цей уряд»  –  до... І такими адресними словами ми відмежовуємося від нього, висловлюємо свою зневагу.
Коли голосять «у цій державі», «ця країна», «така країна»,  виникає сумнів щодо особи, яка це голосить. Яке відношення вона має  до «цієї країни», до його народу. Може він приїхав з іншої країни і характеризує мою країну, в якій я живу і яка є нашою країною.
Наші вояки на сході України воюють з московсько-азіатською ордою. Кожен із них переконаний, що захищає свій дім, свою сім'ю, свою країну. Сказати нашим воїнам, що вони воюють за «цю країну» – дурість. Вони воюють проти «цієї країни» – проти Росії, проти загарбників, мародерів, бандитів і терористів.
Поставив крапку  і подумав: чи дійшли мої крикливі роздуми до серця читача?  І вирішив від великого перейти до простого, зрозумілого й переконливого.
Ніхто не покаже пальцем і не скаже на свою дружину:  «ця жінка», а скаже: «моя жінка». Так само і про чоловіка скаже дружина: «Ось, іде мій чоловік». Народна мудрість каже: «своя сорочка ближче до тіла». Не кажіть: «ця країна», «така країна» «у цій країні» на свою Богом дану рідну землю.
Станіслав ГРИНДА,  член Національної спілки журналістів України

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники