КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

За все заплатить споживач?

Івано-франківські комунальники очікують роз’яснень  до закону «Про комерційний облік комунальних послуг»

spogyvachВерховна Рада України ухвалила закон «Про комерційний облік комунальних послуг», який визначає засади здійснення комерційного, в тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої та холодної води, встановлює терміни обладнання будівель будинковими лічильниками  та передбачає забезпечення відповідною обліковою інформацією при цьому споживачів. Поки комунальники чекають на додаткові роз’яснення положень цього закону, навчені гірким досвідом попередніх законодавчих ініціатив у сфері житлово-комунальних послуг споживачі побоюються, що в кінцевому рахунку за все доведеться платити їм – і за встановлення будинкових лічильників, і за обсяги спожитих послуг відповідно до показів квартирних лічильників,                 і за різницю між показами перших та других…

Комерційна складова
Сама назва закону дає зрозуміти, що він покликаний врегулювати відносини щодо комерційного обліку комунальних послуг. Зокрема, у ньому йдеться про послуги тепло- та водопостачання і розподіл обсягів їхнього споживання між споживачами цих послуг, встановлення, обслуговування, заміну вузлів обліку водоспоживання і приладів-розподілювачів теплової енергії, а також про формування та надання рахунків на оплату комунальних послуг споживачам і забезпечення їх відповідною обліковою інформацією.
Відповідно до цього закону, обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язані провести оператори відповідних зовнішніх мереж: нежитлових будівель – у термін до 1 жовтня цього року, а житлових будинків – до 1 жовтня 2018 року. Крім цього, в аналогічні терміни в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, закон зобов’язує  встановити індивідуальні (квартирні) лічильники (або прилади-розподільники теплової енергії), які використовуватимуться для розподілу показників  будинкових лічильників; передбачає пряме встановлення правил розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами; забороняє приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без їх оснащення вузлами комерційного обліку відповідних послуг; встановлює відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері комерційного, в тому числі розподільного, обліку комунальних послуг та відповідні фінансові санкції.
Однак, як на практиці реалізовуватимуться вимоги цього закону, наразі достеменно довідатись від івано-франківських комунальників не вдалося. Кажуть, що закону ще не бачили, офіційно про нього їх ніхто не повідомляв і у будь-якому випадку вони чекатимуть додаткових роз’ясень від профільного міністерства.
Проблеми і перешкоди
Як повідомив начальник управління обліку та реалізації послуг комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром» Олександр Перестюк, усі будинки, де створені ОСББ, а також будинки житлово-будівельних кооперативів, яких наразі загалом налічується 492, уже обладнані будинковими водомірами. Крім них, на прямих розрахунках з підприємством перебуває ще 1865 будинків, з яких будинковими лічильниками обладнані 1159, що становить 62%. Тож будинкові лічильники ще потрібно встановити у 706 будинках. Однак у «Водоекотехпромі» досі вважали, що у 330 з них цього робити недоцільно, бо це будинки малоповерхової забудови на 3-8 квартир, у більшості з яких мешканці уже давно встановили квартирні лічильники, а 193 малоповерхові будинки квартирними лічильниками обладнані на 100%. Загалом же квартирними водомірами обладнано приблизно 90% квартир житлового фонду.
За словами О. Перестюка,  відповідно до інвестиційної програми, цьогоріч «Водоекотехпром» запланував встановити 140 будинкових лічильників, 47 з яких уже змонтували. Підприємство воліє встановлювати будинкові лічильники  марки КВБ Луцького виробництва, але їх виготовляють лише 20 у місяць, тож доводиться закуповувати польські, бо німецькі лічильники дорогі. До того ж будинкові водоміри часто пошкоджують або викрадають. Скажімо, у будинку № 54 на вул. Хоткевича будинковий лічильник встановили уже третій раз. І не відомо, чи надовго, бо мешканцям і балансоутримувачам встановлення будинкових приладів обліку є невигідним.
«Будинкові лічильники ми ставили і будемо ставити, але є нерозуміння з боку управителів і балансоутримувачів будинків, які цього не хочуть і не хочуть брати будинкові лічильники на баланс. Труби у підвалах протікають, управителі і балансоутримувачі будинків їх роками не ремонтують, а різницю між показами будинкових і квартирних лічильників треба покривати. За рахунок квартплати цього ніхто не хоче робити. Мешканці закривають підвали і перешкоджають нам встановлювати будинкові лічильники. Тому з цим є проблеми», – каже О. Перестюк. Водночас він наголосив, що різниця між показами будинкових та квартирних лічильників, навіть за умови 100% їх встановлення, була, є і буде, і її все одно доведеться комусь відшкодовувати. «Квартирні лічильники є різної точності, – пояснює О. Перестюк.–  Люди купляють найдешевші, які є менш точними, але вони зареєстровані Держстандартом, і зовов’язати мешканців купляти та встановлювати більш точні лічильники ми не маємо права. Хоча щодо встановлення квартирних лічильників електроенергії та газу передбачені певні вимоги до категорії точності цих приладів, а для лічильників води – ні».
Ні холодно, ні жарко
Натомість ситуація з встановленням будинкових лічильників тепла та індивідуальних приладів-розподілювачів теплової енергії доволі неоднозначна і відрізняється кардинально. Якщо за рівнем оснащення будинків тепловими лічильниками Івано-Франківськ завжди був у лідерах серед міст своєї категорії, то законодавча ініціатива про встановлення індивідуальних приладів-розподілювачів теплової енергії для місцевих теплоенергетиків виявилась повною несподіванкою і викликає чимало питань. Зокрема, щодо того, хто і на яких умовах це повинен робити і яким при встановленні індивідуальних приладів-розподілювачів має бути механізм розподілу обсягу спожитого будинком тепла серед мешканців квартир, тобто кінцевих споживачів. Адже квартири обладнані різними типами батарей, з різною тепловіддачею та ще й до того мешканці часто самовільно докладали собі ребер у батареях.
Як повідомив заступник директора комунального підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» з розрахунків та реалізації теплової енергії Ігор Угриновський, встановлювати будинкові лічильники тепла підприємство почало ще з 2007 року і за цим показником завжди займало передові позиції. Із 555 будинків, до яких «Івано-Франківськтеплокомуненерго» постачає тепло, будинковими лічильниками обладнані 549, що становить 99,8%. (Про 100% обладнання житлового фонду будинковими лічильниками тепла наразі рапортують лише теплоенергетики Горішніх Плавнів, колишнього Комсомольська, Полтавської області). Таким чином «Івано-Франківськтеплокомуненерго» будинковими лічильниками залишилось обладнати лише шість будинків, три з яких є малоповерховими.
«Зараз ми чекаємо на роз’яснення цього закону і вивчаємо роз’ясненя метрологів. Розподілювачів ще нема ніде, принаймні, нам про це не відомо. Їхнє встановлення досі не передбачалось, – каже І. Угриновський. –  Це електронний індикатор, який показує кількість тепла, яке дає одна батарея, і, в принципі, ні на що не впливає. Навіть, якщо нас зобов’яжуть їх ставити, то на це зараз нема коштів, у тарифі це не передбачено. Тому поки що це виглядає далекою перспективою наступних років. А нарахування за спожите тепло у нас уже давно відбувається за показами будинкових лічильників».
Який стан справ з встановленням будинкових лічильників тепла у «Станіславській теплоенергетичній компанії» довідатися не вдалося. В абонентському відділі компанії зазначили, що зв’язками з громадськістю і пресою займається окрема людина і скерували у приймальню. Там запевнили, що з’ясують, хто з відповідальних осіб уповноважений  давати коментарі з цього приводу, і пообіцяли перетелефонувати. Однак за тиждень так цього і не зробили…
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники