КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

За європейськими мірками

Топ-5 товарів, котрі експортує місто за кордон
ТО ВГОРУ,  ТО ВНИЗ
Івано-Франківщина посідає третє місце у рейтингу областей, котрі активно експортують продукцію у країни Європи. Звичайно, у такій позитивній динаміці обласний центр не пасе задніх, адже левова частка виробничих потужностей промислових підприємств припадає саме на Івано-Франківськ. Тому, за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, обсяги експорту товарів, котрі виготовляються безпосередньо у нашому місті, протягом січня-травня цього року склали 126,9 мільйона доларів.

Як повідомив начальник відділу промисловості та розвитку підприємництва Івано-Франківського міськвиконкому Володимир Устинський, за перше півріччя цього року показник доходів від експорту продукції становить 155,9 мільйона доларів. Відзначають, що імпорт продукції з країн Європи також зріс.

Що ж експортують з Івано-Франківська, чим ми такі привабливі для європейських країн? Про це у сьогоднішньому рейтингу «Західного кур’єра».
Питома вага зовнішньоекономічної діяльності міста становить майже 67 відсотків. 70 відсотків товарів на експорт потрапляють у країни Європи. У порівнянні з минулим роком зовнішні торги Івано-Франківська зросли у 2,5 раза. То що ж ми продаємо європейцям?
Основу експортних поставок міста складали продукти рослинного походження (43,4% обсягів експорту), механічні та електричні машини (32,9%), живі тварини та продукти тваринного походження (13,6%).
Першу сходинку сьогоднішнього рейтингу експорту посідає продукція харчової промисловості. Виокремити якийсь один продукт дуже важко. Чи не найбільшою популярністю в країнах Європи користується продукція ТОВ «Імперово Фудз». Це підприємство є частиною провідного експортера курячих яєць та яєчних продуктів з України. Сухі яєчні порошки, виготовлені в Івано-Франківську, користуються неабияким попитом у Європі, адже обсяг їх реалізації становить понад 40 відсотків від усієї продукції, що йде за кордон. Більшість країн-експортерів використовують ці товари як сировину для подальшого застосування у власному виробництві.
Групу продуктів харчової промисловості поповнюють також кондитерські вироби фірми «Ласощі». Нашими цукерками залюбки ласують у Литві, Латвії та Вірменії. Підприємство також налагоджує співпрацю з іншими європейськими країнами. За останні декілька років набуло чималої популярності не тільки у місті виробництво органічних олій. Фірма «Елітфіто» експортує свої вироби не тільки в Європу, але й на американський континент. Це невелике підприємство змогло виторгувати за експорт натуральних олій 2,7 мільйона доларів.
На другій позиції із показником 33 відсотки експорту відзначаємо продукцію потужного підприємства «Електролюкс». За кордоном користуються неабиякою популярністю пральні машинки, виготовлені саме в Івано-Франківську. Разом із готовими побутовими приладами на експорт йдуть комплектуючі до пральних. У відділі промисловості та розвитку підприємництва кажуть, що основною заслугою такого європопиту є аж ніяк не інвестиційна складова. Сюди ж зараховують продукцію малого підприємства «Імекс». Воно спеціалізується на виготовленні станків для деревообробки та металорізальних станків. На самому виробництві зізнаються, що їхні агрегати сподобалися білорусам.
Золота середина нашого топу припадає на популярний зараз вид продукції – електрокабельна та провідникова продукція, котру виготовляють одразу на двох великих промислових заводах – «Тайко Електронікс» і «Делфі» на базі ВО «Карпати». Ці потужні виробництва постійно стикаються із проблемою працівників. Вони мають великі замовлення на свою продукцію, крім того, постійно розширюють виробничі потужності.
Четверту сходинку рейтингу посідають дитячі іграшки, виготовлені на ТОВ «Інтелком». Постійне оновлення асортименту дозволяє підприємству залишатися популярним на ринку. Щоправда, левова частка експорту дитячих іграшок продовжує надходити не в країни Європи, а до східних сусідів.
Замикає п’ятірку лідерів експорту продукція швейних цехів. Зокрема популярні за кордоном вироби ВАТ «Івано-Франківське виробничо-торгівельне швейне підприємство «Галичина». Наші швеї продукують верхній жіночий одяг модницям Європи. На умовах давальницької сировини підприємство працює із Нідерландами, Великою Британією. Німеччиною, Францією, Австрією та Бельгією. Крім того, в Івано-Франківську відновила свою роботу італійська фабрика із виготовлення спецодягу. Продукція цієї фабрики не представлена на місцевому ринку, оскільки вся без винятку йде на експорт в Італію.
Одночасно у відділі промисловості та розвитку підприємництва називають п’ять країн – найбільших експортерів з Івано-Франківська. За підсумками піврічної зовнішньоекономічної торгівельної діяльності, івано-франківською продукцією користуються найбільше в Румунії, Італії, Чехії, Данії та Бельгії. Така популярність нашої продукції в інших країнах світу свідчить лише про одне – ми вміємо робити на совість і так, щоб іншим на заздрість.
Володимир БОДАК
ТОП-5
1. Продукція харчової промисловості.
2. Пральні машинки.
3. Електрокабельна та провідникова продукція.
4. Дитячі іграшки.
5. Жіночий верхній одяг та спецодяг.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники