КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Забирають доходи і збільшують видатки

На міські бюджети перекладають фінансування невластивих функцій
Щороку в Україні змінюються правила і підходи до формування місцевих бюджетів. Працювати у таких умовах органам місцевого самоврядування важко, а щось спрогнозувати і передбачити вельми проблематично. Попри розмови про фінансову децентралізацію і начебто збільшення доходів, наступного року місцевим бюджетам зменшують базу оподаткування та  вилучатимуть у них більше коштів, а натомість збільшують видатки на фінансування невластивих їм функцій, – стверджують івано-франківські чиновники.

Як повідомив заступник міського голови з питань економіки Богдан Білик, за прогнозами Мінфіну, місцеві бюджети у 2016 році мають збільшитися на 40%. Однак тут є певні нюанси, бо база дохідної частини бюджету зменшується, а видатки зростають. Зокрема, наступного року заплановане зменшення ставки податку на доходи фізичних осіб. За рахунок зниження нормативної грошової оцінки земель і відновлення окремих пільг зменшиться розмір податку на нерухомість. Прогнозується й зменшення надходження державного мита.  Через зміни в оподаткуванні груп фізичних та юридичних осіб також зменшиться надходження єдиного податку. До того ж 30% від нього йтиме до державного, а 20% – до обласного бюджетів.

Натомість запропоновані зміни в оподаткуванні нерухомого майна і скасування пільг для квартир та будинків площею 300-500 квадратних метрів, а також  оподаткування нових авто класів «люкс» і «преміум» мали б збільшити доходи бюджетів. Однак саме на місцеві бюджети з нового року цілковито перекладається фінансування первинної ланки медицини, профтехосвіти, технікумів та коледжів і на 50% –  вищих навчальних закладів, що збільшить видатки на 115, 8 млн. грн.
Загалом же, за підрахунками Б.Білика, від таких змін надходження до міського  бюджету у 2016 році загалом зменшаться орієнтовно на 30-50 мільйонів, а додаткові видатки на фінансування медицини та освіти збільшаться на 120-150 млн. грн. Водночас економічний віце-мер зазначив, що місто має  резерви для наповнення бюджету з так званого акцизного податку, але для цього необхідно провести велику роботу щодо виявлення і припинення продажу підакцизних товарів без чеків. Базу оподаткування  доходів фізичних осіб можна збільшити шляхом легалізації виплат заробітніх плат, на що звертатимуть посилену увагу. А щоб збільшити надходження від податку на нерухомість, необхідно провести інвентаризацію земель і укласти відповідні угоди. Тож профільні структурні підрозділи міськвиконкому уже отримали чіткі завдання щодо цього.
«Скінчилися вибори і скінчилася фінансова децентралізація. Ми повертаємося у часи Азарова, коли керівники міст мають їхати до Києва і просити грошей»,  – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Він також наголосив, що вся відповідальність за такий бюджет – на уряді Яценюка і коаліції. «У нас забирають доходи і додають видатки, які не притаманні міському бюджету. Всі розмови про децентралізацію і про те, що коштів стає більше – брехня», – заявив Р. Марцінків.
Мер наголосив, що у четвер відбудеться позачергова сесія Верховної Ради і доручив керівникам профільних фінансових та економічних структурних підрозділів міськвиконкому терміново підготувати та направити листи до народних депутатів проти таких змін і ухвалення такого бюджету, який не відповідає інтересам громад. «Тоді ми побачимо, хто є хто. Мовчати я не буду. Я буду говорити на всіх рівнях, що такої децентралізації не має бути. І це справа не Марцінківа, це справа громади», – заявив мер.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники