КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Забирають доходи і збільшують видатки

На міські бюджети перекладають фінансування невластивих функцій
Щороку в Україні змінюються правила і підходи до формування місцевих бюджетів. Працювати у таких умовах органам місцевого самоврядування важко, а щось спрогнозувати і передбачити вельми проблематично. Попри розмови про фінансову децентралізацію і начебто збільшення доходів, наступного року місцевим бюджетам зменшують базу оподаткування та  вилучатимуть у них більше коштів, а натомість збільшують видатки на фінансування невластивих їм функцій, – стверджують івано-франківські чиновники.

Як повідомив заступник міського голови з питань економіки Богдан Білик, за прогнозами Мінфіну, місцеві бюджети у 2016 році мають збільшитися на 40%. Однак тут є певні нюанси, бо база дохідної частини бюджету зменшується, а видатки зростають. Зокрема, наступного року заплановане зменшення ставки податку на доходи фізичних осіб. За рахунок зниження нормативної грошової оцінки земель і відновлення окремих пільг зменшиться розмір податку на нерухомість. Прогнозується й зменшення надходження державного мита.  Через зміни в оподаткуванні груп фізичних та юридичних осіб також зменшиться надходження єдиного податку. До того ж 30% від нього йтиме до державного, а 20% – до обласного бюджетів.

Натомість запропоновані зміни в оподаткуванні нерухомого майна і скасування пільг для квартир та будинків площею 300-500 квадратних метрів, а також  оподаткування нових авто класів «люкс» і «преміум» мали б збільшити доходи бюджетів. Однак саме на місцеві бюджети з нового року цілковито перекладається фінансування первинної ланки медицини, профтехосвіти, технікумів та коледжів і на 50% –  вищих навчальних закладів, що збільшить видатки на 115, 8 млн. грн.
Загалом же, за підрахунками Б.Білика, від таких змін надходження до міського  бюджету у 2016 році загалом зменшаться орієнтовно на 30-50 мільйонів, а додаткові видатки на фінансування медицини та освіти збільшаться на 120-150 млн. грн. Водночас економічний віце-мер зазначив, що місто має  резерви для наповнення бюджету з так званого акцизного податку, але для цього необхідно провести велику роботу щодо виявлення і припинення продажу підакцизних товарів без чеків. Базу оподаткування  доходів фізичних осіб можна збільшити шляхом легалізації виплат заробітніх плат, на що звертатимуть посилену увагу. А щоб збільшити надходження від податку на нерухомість, необхідно провести інвентаризацію земель і укласти відповідні угоди. Тож профільні структурні підрозділи міськвиконкому уже отримали чіткі завдання щодо цього.
«Скінчилися вибори і скінчилася фінансова децентралізація. Ми повертаємося у часи Азарова, коли керівники міст мають їхати до Києва і просити грошей»,  – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Він також наголосив, що вся відповідальність за такий бюджет – на уряді Яценюка і коаліції. «У нас забирають доходи і додають видатки, які не притаманні міському бюджету. Всі розмови про децентралізацію і про те, що коштів стає більше – брехня», – заявив Р. Марцінків.
Мер наголосив, що у четвер відбудеться позачергова сесія Верховної Ради і доручив керівникам профільних фінансових та економічних структурних підрозділів міськвиконкому терміново підготувати та направити листи до народних депутатів проти таких змін і ухвалення такого бюджету, який не відповідає інтересам громад. «Тоді ми побачимо, хто є хто. Мовчати я не буду. Я буду говорити на всіх рівнях, що такої децентралізації не має бути. І це справа не Марцінківа, це справа громади», – заявив мер.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники