КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Зарплата: краще б не підвищували

zarplata-4Обіцяного прем’єрського дива із збільшення заробітної плати так і не сталося
Держслужбовці не зможуть її отримати навіть на рівні минулого року. Причиною цього стала постанова Кабінету Міністрів №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». На словах начебто все дуже добре – підняли оклад на 25 відсотків. Що ж насправді ховається за таким «благом» для великої армії працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців?
Для того, аби якось перекрити нестачу у гаманцях держслужбовців, роботодавці вимушені виплачувати премії та різні надбавки у розмірі ста відсотків. До такого кроку їх змусили вдатися вже при нарахуванні заробітної плати за січень. Відповідні рекомендації бухгалтери бюджетних організацій отримали у фінансовому управлінні: за рахунок премій та надбавок зробити так, аби зарплата не була меншою від минулорічної. Чи виправдано це і якими ще шляхами можна подолати «підвищення» зарплат?

Експерти прогнозують, що насправді рівень заробітної плати не тільки держслужбовців, але і великої армії бюджетників України значно впаде у порівнянні з минулим роком. В Івано-Франківську вже назріває низка страйків, оскільки у бюджеті скорочено видатки на зарплату. Першими на сполох забили лікарі з Обласної дитячої лікарні.
Це ще тільки починається, кажуть в обласному управлінні праці, прогнозуючи подальше масове звільнення працівників, котрі не захочуть працювати за мізерну зарплату. Мовляв, якщо і буде підняття доходів держслужбовців через декілька місяців, то воно буде дуже несуттєвим – на декілька гривень.
Ситуація із учителями та лікарями трохи інша, оскільки протягом року місцеві ради переглядають бюджет і додають фінансування для цих категорій людей. Тому, за словами начальника управління праці департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА Ярослави Ульванської, освітяни і медики тільки на початку року відчуватимуть, що із фінансами сутужно, надалі ситуація вирівняється.
Що ж до держслужбовців, то тут усе ясно – підвищення можливе тільки завдяки вирівнювання заробітної плати розмірами надбавок у вигляді премій. Втім навіть працівники із чималим стажем роботи за плечима розчаровано похитують головами. Мовляв, до добра не йде. «Це не збільення, а навпаки – зменшення. При чому у декого таке фінансове благо 2016-го року з’їсть до 500 гривень», –  кажуть в управлінні праці.
Це лише один із сюрпризів, котрий чекає держслужбовців, а всі інші будуть згодом, адже з 1 травня вступить в силу прийнятий закон «Про державну службу». Як наслідок можливі і скорочення працівників.
«З 1 січня 2016 року реальна заробітна плата державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування зменшиться, – каже Ярослава Ульванська. – У грудні коефіцієнт індексації для більшості працівників складав 75 відсотків, в той час як підвищення посадових окладів відбулося лише на 25 відсотків. Обнуливши індексацію заробітної плати у грудні 2015 року одноразовою виплатою, Кабінет Міністрів створив умови для фактичного зменшення оплати праці визначених осіб».
Така ситуація, на думку начальника управління праці, може викликати справедливі нарікання і обурення, а також приведе до масового звільнення працівників.
«Постанова Кабміну стосувалася питання не підняття, а впорядкування заробітної плати. Вся суть справи полягає в тому, що посадовий оклад піднімався не від рівня мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня становить 1378 гривень, а відповідно до кожної бюджетної сфери від рівня окладу. Якщо би було від розміру мінімальної заробітної плати, то люди цього би не відчули», – наголошує пані Ульванська.
Гостра необхідність термінового перегляду посадових окладів держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування виникла у зв’язку з тим, що посадові оклади цієї категорії працівників до цього не переглядалися ще з 2008 року, а видатки на оплату праці передбачалися тільки на обов’язкові виплати.
«В органах виконавчої влади заробітна плата від 2008 року не піднімалася. Але у зв’язку із великою індексацією реально люди втратили від 300 до 500 гривень. Яке це підняття заробітної плати? У грудні люди цього ще не відчули, бо зробили вищу надбавку або премію, аби виконати умову постанови – обнулити індексацію», – пояснює начальник управління праці. За словами пані Ульванської, інфляційні процеси будуть і цього року, але індексація не буде відчутною, бо при нарахуванні будуть відштовхуватися від нової відправної точки – базовим стає січень цього року, а за декілька місяців індексація не стане такою, як була дотепер.
З цього приводу наприкінці грудня в Івано-Франківську відбулося спільне засідання робочої групи тристоронньої соціально-економічної ради та Ради обласного об’єднання організацій роботодавців. Вони прийняли звернення до найвищих посадових осіб держави із вимогою вжити заходів щодо реального підвищення заробітної плати. Поки що чекають відповіді, надалі кажуть, що звертатимуться за протекцією до народних обранців. Державні службовці мусять вирішувати свої проблемні питання таким способом, оскільки їм заборонено брати участь у страйках та організовувати їх.
«Органи місцевого самоврядування фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. Усе залежить від відповідних сесій рад. Свої доходи вони можуть вирівняти більшим розміром надбавки чи премій.  А вже органи державної виконавчої влади – ніяким чином, – заявляє Ярослава Ульванська. – Таке «підвищення» зарплат відчують на собі в першу чергу державні службовці нижчого рангу. Головний спеціаліст управління праці – ревізор на руки чистими отримує 1220 гривень. Навіть двірники та прибиральниці отримують значно вищу заробітну плату».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники