КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Заслухали прокурора

На другому пленарному засіданні 12-ї сесії Івано-Франківської міської ради депутати заслухали звіт керівника місцевої прокуратури і висловили свої зауваження до роботи правоохоронців.

Як зазначив міський голова Руслан Марцінків, звіт перед депутатським корпусом про роботу у минулому році ініціювала сама прокуратура. Водночас він зауважив, що інші правоохоронні органи намагаються всіляко їх уникати. Зокрема, управління боротьби з економічною злочинністю, до діяльності якого у міської влади і депутатів є чимало питань. Однак почути відповіді на них вони не можуть, бо керівництво цієї структури звітувати перед міською радою відмовилося.

Те, що у роботі правоохоронної системи є певні проблеми, під час звіту визнав і керівник Івано-Франківської місцевої прокуратури Ігор Стефанишин. Він  пояснив це процесами реформування. За його словами, торік ріст кількості злочинів у місті склав 24% , а їхнє розкриття зменшилось до критичних 14%. Водночас керівник місцевої прокуратури запевнив, що з початку цього року уже вдалося досягти зменшення рівня злочинності на 30%. Особливо тяжких і тяжких злочинів – на 30, на третину – середньої тяжкості, на 39% – крадіжок, більш ніж вдвічі – грабежів і на 44% зменшились злочини проти громадської безпеки. Але на 16% зросла кількість корисливих злочинів, зафіксовано 25 фактів зловживання службовим становищем і два факти хабарництва.
В інтересах держави місцева прокуратура направила до суду 13 позовів на 16 млн. грн., в інтересах міської ради – п’ять позовів на відшкодування збитків за землекористування на 800 тис. грн. і в інтересах с. Крихівці Івано-Франківської міськради позов на повернення землі на 14 млн. грн.
І. Стефанишин також подякував керівництву міста і депутатському корпусу міськради за фінансування програми підтримки правохоронних органів, встановлення камер відеоспостереження і роботи з модернізації вуличного освітлення, створення Муніципальної варти та інспекції з благоустрою, що, за його словами, суттєво допомагає правоохоронцям у їхній роботі.
Своєю чергою, керівництво міста і депутати висловили прокурору свої зауваження до роботи правоохоронної системи. Зокрема, міський голова Р. Марцінків згадав про функціонування 13 незаконних пунків обміну валют, чималої кількості гральних закладів, різноманітних «наливайок» тощо. На це І. Стефанишин відповів, що у таких випадках треба чітко розрізняти адміністративну та кримінальну відповідальність. Він повідомив, що функціонування так званих «наливайок» підпадає під адмінвідповідальність та принагідно поінформував, що правоохоронці не сидять склавши руки і виявили підпільну гуральню та склади з фальсифікованим алкоголем. А недостатню боротьбу з незаконними валютними обмінниками пояснив труднощами документування і доведення таких справ до логічного завершення. Подібні проблеми і з гральними закладами. Мовляв, ігри відбуваються на комп’ютерах, сервери знаходяться не на території України, але правоохоронці таки провели 16 обшуків, вилучили 100 комп’ютерів, задокументували три випадки надання послуг з грального бізнесу, порушили сім справ.
Секретар міської ради Оксана Савчук продемонструвала прокурору фрагмент відеозапису конфлікту під час громадських слухань щодо скандальної забудови на вул. Макогона, коли громадський активіст Олексій Замковий дав ляпаса депутату міськради Петру Гавришу і попросила дати правову оцінку цього інциденту, вважаючи, що це є фактом перешкоджання депутатській діяльності. Представників громадськості, які були присутні на сесії, обурило, що прокурору продемонстрували не повний відеозапис, на якому не видно, як за ляпас депутат Гавриш почав копати ногами Замкового. Прокурор зауважив, що відео й справді не повне, повідомив, що за завдання тілесних ушкоджень справи порушено проти двох учасників конфлікту і наголосив, що крапку у них повинен поставити суд.
Голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв у своєму виступі торкнувся питання складення протоколів на міського голову за випуск патріотичних аудіодисків у рамках програми «Місто героїв», процесуальних порушень під час обшуків у департаменті освіти та вилучення особистих речей його працівників, а також рейдів активістів по харчоблоках навчальних закладів. На це І. Стефанишин  відповів, що прокуратура жодних актів не складає, про вилучення особистих речей працівників департаменту освіти він дізнався від депутатів, а не від осіб, у яких ці речі вилучили, бо від них таких заяв не надходило, а на поведінку осіб, які проводили обшук, можна поскаржитись у відповідні органи.
Депутата Віталія Мерінова цікавило, чому після того, як міська рада скасувала  видачу містобудівних умов і обмежень, залишилася чинною декларація про початок будівництва за адресою вул. Незалежності, 146, а депутата Адріана Волгіна обурило те, що біля озера забудовник незаконно загородив 19 соток землі і на місці паркінгу зводить будинок. За словами прокурора, проблеми з цим також лежать у площині новостворених контролюючих органів. Загальний нагляд від прокуратури забрали, тому питання по забудові на Незалежності скерували на розгляд за належністю до держархбудконтролю і ознак кримінального правопорушення, за словами І. Стефанишина, там не виявлено. Що ж стосується забудови біля озера, то це звернення направили у новостворену земельну інспекцію, яка запрацювала лише два місяці тому.
За пропозицією міського голови звіт керівника місцевої прокуратури сесія міськради «взяла до відома», а І. Стефанишин ще раз подякував депутатському корпусу за співпрацю і порушені питання, запевнивши, що всі вони не залишаться поза увагою.
Левко КУТИНСЬКИЙ 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники