КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Застереження чи віра?

ikona-2Звістка про те, що в останні дні 2015 року в Косівському районі замироточила статуя Богородиці, дуже швидко розлетілася по Україні. Уже в перші дні до оселі господарів статуї почали з’їжджатися паломники, котрі надіються на ласку і допомогу від Бога. Тим часом церковнослужителі не готові одноголосно стверджувати, що це за чудо і з чим воно пов’язане. Це не поодинокий випадок надприродного явища, схожі історії вже траплялися на Прикарпатті. Сьогодні ми пропонуємо пригадати найгучніші випадки, котрі набрали розголосу та стали місцями нетривалого паломництва вірних.

Що ж стоїть за «плачем» ікон та появою дивних знаків у різних місцях. Прояви чуд на Прикарпатті то тут, то там періодично тривожать наших краян і змушують всерйоз задумуватись про вічне.

На початку незалежності одним із проявів чуда стала поява дивних зображень на вікнах дерев’яної пам’ятки архітектури – церкви Святого Духа у Рогатині. Сьогодні цього факту неможливо ніде віднайти. Про це пам’ятають хіба що ті, хто тоді прагнув побачити чудо на власні очі. Але влада всіляко перешкоджала будь-яким проявам духовно-релігійного зростання, тому вікна церкви були замальовані білою фарбою, залишки котрої ще й дотепер можна побачити. Тоді, за переказами місцевих мешканців, не всі могли щось розгледіти на вікнах. А ті, кому це вдавалося, говорили про різні ікони: хто бачив сцени із життя Ісуса Христа, хтось Богородицю. Але як і тоді, так само і тепер до таких проявів чогось надприродного ставляться з осторогою – чекають змін.
Схоже явище відбувалося і в Івано-Франківську. Тоді чимало мешканців міста спостерігали лики Ісуса Христа, Богородиці. На початку незалежності дивна з’ява збурила і громадськість покутського містечка Тлумач. Там Богородиця об’являлася на стіні кінотеатру (колишнього римо-католицького костелу).
Прикарпатці почали звертати увагу на надприродні явища в останні роки. Майже щороку то тут, то там стаються дива із іконами, а лики святих можна розгледіти на зрізах дерев тощо.
Влітку 2007 року новим паломницьким центром серед мешканців Прикарпаття стало село Бринь Галицького району. На місці обдертої кори старої липи люди бачили Богородицю, біля неї Ісуса. Але були й такі, котрі нічого не бачили, тому й розчаровано вважали себе грішниками. Тодішню появу Богородиці місцеві мешканці розтлумачили як бажання Марії повернутися на своє місце. Кажуть, що саме у тому будинку, біля якого росте липа, до війни була ідентична статуя, але зникла разом із німцями.
Церковні комісії у таких випадках не поспішають із висновками. Натомість підприємливі парафіяни намагаються на таких чудах ще й заробити. Така ситуація була у селі Бринь Галицького району. Там на дереві з’явився образ. Поки церква вагалася і не знала, що діяти, люди встигли наштампувати образків і календариків та приманювали групи паломників із усієї Галичини.
Чи не найбільшим чудом стало мироточення ікони у Манявському скиту. Це було на початку 2008 року. Тому його сміливо називають попередженням перед повінню, котра наробила чимало шкоди. Повторно ікона замироточила через чотири роки – у 2012-му. Але тоді ані ченці монастиря, ані владика Іоасаф не могли розтлумачити такого чуда, а лише молилися і просили опіки у Матері Божої.
У грудні 2009 року у Надвірній на стіні церкви вірні побачили обриси голови Ісуса Христа. Тоді люди також говорили про якийсь знак. Місцевий парох від коментарів утримувався, тільки казав, що треба чекати висновків відповідної комісії.
У червні 2011 року в селі Горохолина Богородчанського району засвітився образ Матері Божої у місцевому храмі. «Це тайна Божа, яку людям збагнути важко. Божі плани і прояви для людей невідомі. Бог дає нам знак, щоб люди навернулись до церкви, до віри, до щоденної молитви, сповіді. Адже через буденні проблеми ми часом забуваємо про свої християнські обов’язки», говорив тоді місцевий парох.
Через місяць після розстрілів на Майдані замироточила статуя у приватній оселі у Монастирчанах Богородчанського району. Тоді власниця статуї не могла пояснити походження дива. Тоді налякані селяни вирішили, що це знак навернення до добра. А місцевий священик тільки попереджав, що то якесь попередження. Зрештою, на такій самій ноті припущення завершуються й усі інші випадки появи якогось дивного зображення чи мироточення ікон.
Скептики поставили під сумнів і нібито появу Богородиці на березі Бистриці хлопцям із приміського села Угорники минулого року. Місцевий парох стверджував, що діти не можуть обманювати, а тим часом деякі скептики, котрі розуміються у сучасній техніці, запевнили, що із можливостями сучасних гаджетів цілком можна зробити відповідний монтаж світіння.
Свого часу митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф висловлював свою позицію щодо таких явищ і паломництва до дерева у парку міста Стрий. З обережністю владика наголошує на тому, що такі випробування людям може посилати навіть сам диявол. Тому люди поклоняються дереву. Найбільшим чудом для християн було воскресіння Христа. Тому священики закликають своїх парафіян вірити у це чудо.
До речі, Церква дуже обережно ставиться і до місць масового паломництва вірних. Не всі вони визнані і наділені правом відпусту. Скажімо, впродовж багатьох років не було офіційного визнання чуда у Джублику на Закарпатті. Тим часом туди постійно ринуть паломники, так само як і до місць із чудотворними іконами – Маняви, Гошева, Погоні, Зарваниці тощо. А щодо появи Богородиці, то у світі є лише два офіційно визнані чудесні з'явлення: в Люрді та Фатімі. І в обох випадках Богородиця показалася дітям.
Мар’ян ПАСТУЩИН

ikona-1ДО РЕЧІ
Власники косівської статуї готові були везти її на східні терени, де сьогодні точаться військові дії. Мовляв, ця статуя вже двічі побувала на столичному Майдані, то, можливо, вона й допоможе втихомирити ситуацію на кордоні із Росією. До господи косівчан навідувалися священики, але нічого конкретного сказати не змогли. Вирішили, що потрібно проводити експертизу.
Такої ж думки дотримується і правлячий єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь Івасюк. Він утримався від поспішних висновків щодо походження цього явища та висловився за фахову експертизу і дослідження фігури у Львові, де є відповідні фахівці.
Попри все, людям ніхто не забороняє поклонятися таким іконам чи статуям, але при цьому не вдаватися до фанатизму. «Якщо це утвердить когось у вірі, це позитивний факт, проте слід також уникнути зайвого замішання серед вірних і почекати остаточних висновків дослідження», – наголосив владика Василь.
Тим часом статуя вже прибула до Івано-Франківська. Тут у церкві на Майзлях до неї припадають вірні не тільки з Івано-Франківська, сюди приїжджають паломники з цілої області.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники