КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Захищайтеся від кору

На Прикарпатті спостерігаємо черговий епідемічний підйом захворюваності на кір

KirЗа останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках.                        За період з 1991 по 2013 рр.    на кір в області перехворіли понад 12,3 тис. осіб. З початку року  в Івано-Франківській області зареєстровано понад  300 звернень з підозрою на кір на 14 адмінтериторіях. Питома вага дітей    до 15 років, які захворіли, становить 80%.
Що потрібно знати про кір та його характерні ознаки? Незважаючи на те, що кір традиційно вважають так званою «дитячою» хворобою, хворіють і дорослі люди, більш того, кір у дорослих протікає набагато важче. Слід зауважити, що  кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.  Небезпечним для оточуючих є хворий  на кір за декілька днів до моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Починається захворювання зі слабкості та млявості, порушення сну і апетиту, також різко підвищується температура – іноді до 39-40 градусів і вище. Присутні інші симптоми:  захриплий голос, червоні повіки, рясна сльозотеча, гнійний кон’юнктивіт, біль в ділянці живота.
Специфічними ознаками кору  є:
—   рясний яскраво-червоний висип, що з'являється з певною послідовністю зверху вниз – на обличчі, за вушною раковиною, на волосистій частині голови, шиї, тілі, кінцівках;
—   висип має тенденцію до злиття й утворення більших плям, що виступають над поверхнею шкіри;
— сірувато-білі дрібні висипи, оточені червоним вінчиком, помітити які досить складно, оскільки вони локалізуються  на слизовій оболонці щік в проекції корінних зубів.
Перераховані  симптоми кору є стандартними. Вони відзначаються при будь-якому перебігу хвороби. Поширення висипки триває 4-7 діб. Після чого плями бліднуть, шкіра у цих місцях починає лущитися  і через два тижні шкірні покриви стають чистими. Зникнення висипу  відбувається в тому ж порядку, як і його поява.
У наші дні при вчасному,  грамотному лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість дітей (на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла, переважно з ураженням дихальної системи у вигляді  ларингіту, трахеїту, бронхіту, пневмонії; очей – кон'юнктивіту, блефариту; травної системи – диспепсії; запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит.
Протягом останніх років багато інфекційних захворювань змінились, у тому числі і кір. Все частіше зустрічаються атипові форми. Так у перші дні захворювання може маскуватися  під ГРВІ, грип, парагрип, аденовірусну інфекцію, пневмонію; при появі висипу – краснуху, ентеровірусну екзантему, псевдотуберкульоз, скарлатину та ін. У людини, що перехворіла  на кір, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань зустрічаються вкрай рідко.
Єдиним ефективним способом, що дозволяє уникнути захворювання на кір, є вакцинація. Вакцинація проти кору проводиться у два етапи: перша вакцинація виконується дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років. Варто відзначити, що в результаті планової імунізації в організмі формується імунітет, достатній для захисту від кору протягом декількох десятків років (близько 20 років).
Дітям, що не були вакциновані проти кору за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення починають робити у будь-якому віці до 17 років 11 місяців 29 днів (згідно з наказом МОЗ  України від 16 вересня 2011 року № 595 (у редакції наказу МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551).
Застерігаємо! Необдумана відмова від вакцинації робить дитячий організм беззахисним перед небезпечною інфекцією.
Тетяна ДЖУС, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень
ДУ «Івано-Франківський   ОЛЦ МОЗ України»

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники