КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Захист від банків

Інколи у громадян виникає питання, як працюють народні обранці в тижні роботи в комітетах? – відповідь на це дає перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко.

Тиждень роботи в комітетах є вкрай важливим, оскільки за тижні пленарної діяльності накопичується багато комітетських справ, одним з напрямків яких є звернення громадян.
За 8 місяців виконання обов’язків Голови Комітету Михайлом Довбенком розглянуто та вжито заходів за десятками звернень громадян, які надійшли до Комітету. Особливої уваги потребували звернення ошуканих вкладників збанкрутілих банків. На жаль, навіть після того як у законодавчу базу введено додаткові норми про відповідальність власників банків, система й надалі не є досконалою. Багато скарг надходить на незаконні дії працівників банків, зловживання ними службовим становищем.

Зокрема, вдалося вирішити ситуацію щодо зловживання службовим становищем працівників ПАТ КБ «Приватбанк», які, зі слів заявниці, незаконно заволоділи її автомобілем, що був придбаний на підставі кредитного договору. Завдяки зверненням Михайла Довбенка до Генеральної прокуратури нарешті за 6 років справа зрушилась з місця, йому вдалося домогтися відкриття Прокуратурою кримінальної справи проти працівників банку за фактом незаконного заволодіння майном.
Також надходить багато звернень щодо відстрочення або списання суми нарахованих відсотків чи пені по кредитах. Вдається посприяти і вирішенню таких звернень, тому уповноважені співробітники «Райффайзен Банк Аваль» пішли назустріч позичальнику і врегулювали сплату зобов’язань та прощення заявнику нарахованої суми пені.
В своїх зверненнях пан Михайло перш за все звертається з проханням проявляти мудрість в прийняті рішень, в т.ч. реструктуризовувати заборгованість позичальників, надавати можливість сплачувати заборгованість частинами –платежами відповідно до доходів позичальника. Інколи боржники не можуть виконати свої зобов’язання не тому що не хочуть, а  тому що потрапили в складні життєві обставини, але при цьому не відмовляються від своїх зобов’язань. Значна кількість звернень громадян, які проживають в зоні АТО, яким банки продовжують нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитними договорами, систематично порушуючи дію Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», згідно з яким діє мораторій на виконання договірних зобов’язань та на нарахування пені або штрафів на основну суму заборгованості за кредитними та іншими договірними зобов’язаннями.
На жаль, інколи продовжуються незаконні дії деяких працівників банків, продажних нотаріусів, які шляхом переоформлення права власності на майно громадян (житлові квартири), дають підстави рейдерському захопленню банкам майна громадян. До Михайла Довбенка звертаються постраждалі громадяни, які придбали свої квартири у кредит в іноземній валюті. І хоча на сьогодні діє Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», продовжуються зазіхання банків на їхнє майно. Так ПАТ «ПУМБ» незаконно заволодів квартирою громадянки шляхом переоформлення її права власності на банк, хоча сплата за договором проводилася без порушення термінів. Завдяки зусиллям пана Михайла, зокрема надання конструктивних роз’яснень і трактування діючого закону, лише спільними діями адвокатам постраждалої вдалося домогтися в суді отримання позитивного рішення розгляду справи.

 

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники