КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Життя напоказ

selfi23Психологи схильні до думки, що новітнє захоплення сучасної молоді стає загрозою для людей, бо таким чином вони пробуджують у собі реальне захворювання – нарцисизм. Що спонукає молодь робити селфі? Чому воно популярне? Чи слід вважати його модою, а чи радше проявом хвороби самозакоханості?
Декілька років тому 22-річна Ольга знімала себе у дзеркалі шафи, на власному подвір’ї, навіть у спальні в різних позах. Але така надмірна любов до себе згодом змусила дівчину змінитися. Вона постійно демонструвала усьому світові то нові туфлі, то кофту чи спідницю, придбані за мамині італійсько-заробітчанські євро. Але чомусь більшість користувачів соцмереж реагували не на її обновки, а здебільшого звертали увагу на принади дівчини. Тому після декількох десятків пропозицій інтимного характеру представників інших національностей Ольга зрозуміла, до чого може привести її захоплення селфі. Ту сторінку у соцмережах дівчині довелося видалити.

Дехто люб’язно, не намагаючись «мавпувати» усе довкола, просто називає це явище на український манер – «себефото». І в той же час скромно зізнається, що ще не пробував цього робити. Але насправді для того, аби зрозуміти, що це за явище і як воно працює на користь чи на зло людині, варто все-таки бодай раз спробувати сфотографуватися самотужки. Але який у цьому резон?
Жартома родоначальником селфі називають вовка із знаменитого мультфільму «Ну, постривай!» В одній із серій той робив власні знімки. Хоча насправді його корені сягають набагато далі. Психологи стверджують, що проявом селфі стало намагання увіковічнити себе у картині. Тому з цієї точки зору прихильниками цього новомодного явища можна також вважати художників, котрі малюють автопортрети.
«Історія селфі почалася тоді, коли люди почали просити художника намалювати свій портрет, – наголошує психолог Наталія Чаплинська. – Інша справа, що є речі цікаві. Скажімо селфі, зроблене на пофарбованій у синьо-жовті кольори зірці Московського університету – це вже історичний факт. А селфі у вбиральні – це зовсім інше. Кожна річ має своє забарвлення, свій ґатунок».
Жінка переконана, що це явище радше данина моді, і з часом воно призабудеться, як це стається з усіма новинками-диковинками. Оправданою вона вважає фотофіксацію себе із видатними особистостями як робочий момент у професійній діяльності. До речі, любителів селфі є й чимало серед впливових та знаменитих артистів і політиків.
«Селфі – нове віяння. У більшості випадків це данина моді. Вона цікаво показує особливості характеру людини, бо можна зробити селфі з відомою людиною чи у цікавому місці, – розповідає Наталія Чаплинська. – Якось у Португалії на мисі Сан-Вісенте чоловік сам себе фотографував на пам'ять. Це можна зрозуміти, бо він хотів зберегти цю мить. Але коли людина знімає все своє життя з будь-якого приводу, треба цього чи ні, починаючи з того, як вона встає з ліжка і аж до ночі, і це все виставляється на огляд, то виникають певні запитання. Можу сказати, що така поведінка характерна для людей, котрі мають завищену самооцінку, як правило, невідповідну. Не можу назвати їх повністю нарцисами, але нахили до нарцисизму у них явно присутні».
Фотофіксація себе часом переходить межі, виходить за рамки розумного. Тому й психологи рекомендують бути дещо стриманими у виставлянні свого життя напоказ. Ця самозакоханість, надмірна увага до себе викликає стурбованість. Таким людям складно знайти спільну мову з іншими, вони нарікають на непорозуміння у суспільстві, переконують психологи.
«Все у житті має певну регламентацію. Є речі, які ми виносимо напоказ людям, а є речі, котрі є нашими особистими. У людини не залишається особистого. Воно стає надбанням для оточуючих. Такі люди починають дивуватися, чому їх оточують проблеми, плітки, з ними перестають спілкуватися, у соціальних мережах приєднуються люди із сумнівними захопленнями. Тут же починаються прояви агресії. Особливо коли люди фотографують себе із відкритими частинами тіла. Ці речі мають бути збалансовані», – наголошує психолог.
Про те, щоби зараховувати таку фотоманію як соціальну хворобу, не говорять. Ця данина моді, на переконання нашого експерта, з часом відійде на другий план, вона просто зміниться.
«Насправді мене як фахівця дивує інше. Людина має мати якусь таємницю, комплекси. І саме завдяки цим комплексам люди відрізняються один від одного. Коли ми знімаємо усі свої комплекси, то з часом стаємо нецікавими самі собі», – зауважує пані Наталія.
У розмові психолог поділилася власними спостереженнями за своїми колегами, котрі пристрастилися до селфі. А тому впевнено і переконливо запевняє, що значна частина «френдів» робить це цілком оправдано і цілеспрямовано. «Знаю людей, котрі це роблять зумисне. Але це момент їхньої професійної діяльності. Чимало журналістів для зручності використовують метод фіксації зустрічі із відомими людьми. Це зручно і виправдано», – стверджує жінка.
«Селфі дає можливість проявити свої позитивні емоції і передати їх іншим людям. Мода і селфі несумісні, – зізнається любителька новомодного явища Ганна Крисюк. У її арсеналі щодня до декількох десятків світлин. – Селфі – це своєрідне віддзеркалення себе із місця, враження про яке ти хочеш передати разом з емоціями іншим».
На думку психолога Наталії Чаплинської, захоплення селфі може бути звичайною компенсацією певних комплексів. «Селфі – це не є вдала фотографія. Скільки я спостерігала, то в житті люди набагато красивіші, аніж на селфі. Це не фотографії, котрі би вартували великої уваги», – запевняє психолог. Фахівці також говорять про те, що захопленість селфі може бути ознакою того, що людина або самозакохана, або дуже невпевнена в собі.
Володимир БОДАК

Довідка
Селфі – це термін, який використовується для опису фотографії самого себе з метою опублікувати її на сайт соціальних мереж або обміну фотографіями, таких як Facebook або Instagram. Щоб зробити селфі, найчастіше фотографію роблять, витягнувши праву або ліву руку, повернувши камеру на себе.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники