КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Життя напоказ

selfi23Психологи схильні до думки, що новітнє захоплення сучасної молоді стає загрозою для людей, бо таким чином вони пробуджують у собі реальне захворювання – нарцисизм. Що спонукає молодь робити селфі? Чому воно популярне? Чи слід вважати його модою, а чи радше проявом хвороби самозакоханості?
Декілька років тому 22-річна Ольга знімала себе у дзеркалі шафи, на власному подвір’ї, навіть у спальні в різних позах. Але така надмірна любов до себе згодом змусила дівчину змінитися. Вона постійно демонструвала усьому світові то нові туфлі, то кофту чи спідницю, придбані за мамині італійсько-заробітчанські євро. Але чомусь більшість користувачів соцмереж реагували не на її обновки, а здебільшого звертали увагу на принади дівчини. Тому після декількох десятків пропозицій інтимного характеру представників інших національностей Ольга зрозуміла, до чого може привести її захоплення селфі. Ту сторінку у соцмережах дівчині довелося видалити.

Дехто люб’язно, не намагаючись «мавпувати» усе довкола, просто називає це явище на український манер – «себефото». І в той же час скромно зізнається, що ще не пробував цього робити. Але насправді для того, аби зрозуміти, що це за явище і як воно працює на користь чи на зло людині, варто все-таки бодай раз спробувати сфотографуватися самотужки. Але який у цьому резон?
Жартома родоначальником селфі називають вовка із знаменитого мультфільму «Ну, постривай!» В одній із серій той робив власні знімки. Хоча насправді його корені сягають набагато далі. Психологи стверджують, що проявом селфі стало намагання увіковічнити себе у картині. Тому з цієї точки зору прихильниками цього новомодного явища можна також вважати художників, котрі малюють автопортрети.
«Історія селфі почалася тоді, коли люди почали просити художника намалювати свій портрет, – наголошує психолог Наталія Чаплинська. – Інша справа, що є речі цікаві. Скажімо селфі, зроблене на пофарбованій у синьо-жовті кольори зірці Московського університету – це вже історичний факт. А селфі у вбиральні – це зовсім інше. Кожна річ має своє забарвлення, свій ґатунок».
Жінка переконана, що це явище радше данина моді, і з часом воно призабудеться, як це стається з усіма новинками-диковинками. Оправданою вона вважає фотофіксацію себе із видатними особистостями як робочий момент у професійній діяльності. До речі, любителів селфі є й чимало серед впливових та знаменитих артистів і політиків.
«Селфі – нове віяння. У більшості випадків це данина моді. Вона цікаво показує особливості характеру людини, бо можна зробити селфі з відомою людиною чи у цікавому місці, – розповідає Наталія Чаплинська. – Якось у Португалії на мисі Сан-Вісенте чоловік сам себе фотографував на пам'ять. Це можна зрозуміти, бо він хотів зберегти цю мить. Але коли людина знімає все своє життя з будь-якого приводу, треба цього чи ні, починаючи з того, як вона встає з ліжка і аж до ночі, і це все виставляється на огляд, то виникають певні запитання. Можу сказати, що така поведінка характерна для людей, котрі мають завищену самооцінку, як правило, невідповідну. Не можу назвати їх повністю нарцисами, але нахили до нарцисизму у них явно присутні».
Фотофіксація себе часом переходить межі, виходить за рамки розумного. Тому й психологи рекомендують бути дещо стриманими у виставлянні свого життя напоказ. Ця самозакоханість, надмірна увага до себе викликає стурбованість. Таким людям складно знайти спільну мову з іншими, вони нарікають на непорозуміння у суспільстві, переконують психологи.
«Все у житті має певну регламентацію. Є речі, які ми виносимо напоказ людям, а є речі, котрі є нашими особистими. У людини не залишається особистого. Воно стає надбанням для оточуючих. Такі люди починають дивуватися, чому їх оточують проблеми, плітки, з ними перестають спілкуватися, у соціальних мережах приєднуються люди із сумнівними захопленнями. Тут же починаються прояви агресії. Особливо коли люди фотографують себе із відкритими частинами тіла. Ці речі мають бути збалансовані», – наголошує психолог.
Про те, щоби зараховувати таку фотоманію як соціальну хворобу, не говорять. Ця данина моді, на переконання нашого експерта, з часом відійде на другий план, вона просто зміниться.
«Насправді мене як фахівця дивує інше. Людина має мати якусь таємницю, комплекси. І саме завдяки цим комплексам люди відрізняються один від одного. Коли ми знімаємо усі свої комплекси, то з часом стаємо нецікавими самі собі», – зауважує пані Наталія.
У розмові психолог поділилася власними спостереженнями за своїми колегами, котрі пристрастилися до селфі. А тому впевнено і переконливо запевняє, що значна частина «френдів» робить це цілком оправдано і цілеспрямовано. «Знаю людей, котрі це роблять зумисне. Але це момент їхньої професійної діяльності. Чимало журналістів для зручності використовують метод фіксації зустрічі із відомими людьми. Це зручно і виправдано», – стверджує жінка.
«Селфі дає можливість проявити свої позитивні емоції і передати їх іншим людям. Мода і селфі несумісні, – зізнається любителька новомодного явища Ганна Крисюк. У її арсеналі щодня до декількох десятків світлин. – Селфі – це своєрідне віддзеркалення себе із місця, враження про яке ти хочеш передати разом з емоціями іншим».
На думку психолога Наталії Чаплинської, захоплення селфі може бути звичайною компенсацією певних комплексів. «Селфі – це не є вдала фотографія. Скільки я спостерігала, то в житті люди набагато красивіші, аніж на селфі. Це не фотографії, котрі би вартували великої уваги», – запевняє психолог. Фахівці також говорять про те, що захопленість селфі може бути ознакою того, що людина або самозакохана, або дуже невпевнена в собі.
Володимир БОДАК

Довідка
Селфі – це термін, який використовується для опису фотографії самого себе з метою опублікувати її на сайт соціальних мереж або обміну фотографіями, таких як Facebook або Instagram. Щоб зробити селфі, найчастіше фотографію роблять, витягнувши праву або ліву руку, повернувши камеру на себе.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники