КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Життєве кредо Василя Романюка

Romanuk-15Він твердо переконаний у тому, що кожен українець повинен знати, яким був цей світ для тих, хто жив у минулому. І кожен наш сучасник неодмінно має пам’ятати: якщо ти не залишиш після себе жодного сліду на землі, то марно проживеш свій вік. Такого постулату все своє життя незмінно дотримується відомий на Прикарпатті культурно-громадський діяч, педагог, письменник-публіцист і краєзнавець, лауреат премії ім. І. Вагилевича Василь Романюк.

Днями в обласній філармонії відбулася презентація другої книги його трилогії «Місто між двома Бистрицями» та краєзнавчого збірника «Жити з книгою», а разом з тим – і відзначення 60-річчя їх автора. Благословили це літературно-мистецьке дійство священики – о. Роман Козак від Івано-Франківської єпархії УАПЦ, о. Василь Гоголь від Івано-Франківської єпархії УГКЦ, настоятель Богородчанської греко-католицької церкви Івана Богослова о. Іван Мачкодера та сотрудник о. Михайло Момот.

Із Богородчанщиною у ювіляра особливі стосунки, адже В. Романюк, нині відповідальний секретар Івано-Франківської міської ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, народився в селі Старі Богородчани. Його дід Іван Романюк довгі роки був дяком у церкві Пресвятої Трійці, де зберігався придбаний цією релігійною громадою славнозвісний Богородчанський іконостас із Манявського скита. І Василеві батьки свято берегли духовні й національні традиції свого роду і народу. Продовжив та примножив їх Василь, який з юних літ зацікавився минувшиною свого краю, збирав і занотовував історичні факти, висвітлював їх у пресі, а згодом – і у своїх книжках.
Разом із теплими словами привітання на адресу ювіляра йому також вручили відзнаки за вагомий внесок у розвиток історії та культури рідного краю та з нагоди 60-річчя від дня народження начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, голова міської ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Михайло Верес, гість із Києва – голова Української республіканської партії кандидат політичних наук Сергій Джердж, а також керівництво Богородчанського району – Ярослав Паранюк та Михайло Головчук, селищний голова Ростислав Заремба, головний лікар Богородчанської ЦРЛ Юрій Манюх.
Зичили Василеві Костянтиновичу повсякденної щедрої Божої опіки, здоров’я і життєвої наснаги для здійснення нових творчих задумів, плідного довголіття директор видавництва «Симфонія форте», у якому побачили світ більшість книг ювіляра, Ярослав Семко, а також друзі, колеги, ті, з ким переплітаються життєві стежини Василя Романюка у щоденних пошуках історичної правди. Вітання ювілярові тісно перепліталися цього дня із мистецькими виступами. Пісні, танці, твори класичної музики дарували аматорські колективи й виконавці всім присутнім у залі філармонії, а передовсім – ювілярові, котрому як фахівцеві пам’яткоохоронної справи прикарпатці завдячують збереженням десятків пам’яток історії та культури. Справжнім сюрпризом для Василя Костянтиновича стали виступи сина – лікаря Назарія, котрий подарував татові мелодії класичної музики на гітарі (а ще юнак танцював у складі «Арту»), та племінника – співака Богдана Романюка.
Була на урочистості і небайдужа людина, яка повірила у важливість його справи і підтримала й допомогла, – меценат і автор однієї з частин другої книги трилогії «Місто між двома Бистрицями» Олег Лисак, засновник і директор будівельної компанії «Івано-Франківськміськбуд».
У цей день до великої зали обласної філармонії також завітали нащадки славних родин не тільки з Богородчан, Івано-Франківська, Львова, а й столиці України – з міста Києва. Вітали ювіляра рідні, друзі та колеги. Бажали наснаги, міцного здоров’я, творчого натхнення і нових здобутків на теренах краєзнавства, зрештою багатьох років щасливого життя поза ювілеями й датами. Життя, в якому переважатимуть дні, сповнені творчості й любові до ближніх.
M. ЗЕЛЕНЮК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники