КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Зимові канікули в Латвії

Latvij-519 школярів з Івано-Франківська, рідні яких беруть (брали) участь в зоні проведення АТО чи тимчасово переїхали на Прикарпаття з окупованих  регіонів України, на запрошення голови думи Єлгавського краю З. Цауне у супроводі досвідчених педагогів Іванійчук Любові Михайлівни, педагога-організатора Івано-Франківської ЗШ №7, та Марика Михайла Богдановича, учителя історії Івано-Франківської ЗШ №21, мали змогу провести 10 днів зимових канікул (з 5 по 14 січня цього року) у Латвійській Республіці.  
Місто Єлгава є порідненим містом нашого обласного центру. Упродовж останніх років наші друзі неодноразово підставляли плече братньої допомоги мешканцям нашого міста: надавали допомогу потерпілим від страшної повені на Прикарпатті в 2006 році, підтримували прикарпатців під час Революції гідності у 2014 році, передавали гуманітарну допомогу сім’ям франківчан, які потерпіли від війни на сході країни тощо. Цьогоріч вони запрошували 30 дітей вказаних вище категорій. Проте у зв’язку із тим, що батьки дітей перебували на передовій і не мали змоги нотаріально посвідчити доручення на поїздку, частині дітей було відмовлено у Посольстві Латвійської Республіки в Україні у відкритті віз для в’їзду в Латвію.

Латвійська сторона взяла на себе усі витрати за 10-денне проживання, 4-разове харчування українців, екскурсійну програму. Батьки дітей за власні кошти оплатили виготовлення необхідних для закордонного турне документів, транспортних послуг, подарунків та супровід педагогів. Виконавчий комітет надав матеріальну допомогу у розмірі 1000 грн. батькам для здешевлення поїздки у зв’язку із зростанням витрат на поїздку через відмову у відкритті віз ряду учнів. Облдержадміністрація та міська рада надали декілька подарунків для презентації української делегації в Латвії.
Подолавши понад 1000 кілометрів на комфортабельному автобусі дорогами України, Польщі, Литви та Латвії, стомлені діти щасливо прибули в Єлгаву. Делегація проживала у гуртожитку в мальовничому куточку Єлгавського краю – містечку Заленієкі. Ними опікувалась українська громада товариства «Джерело», яке очолює Тетяна Лазда, відділ освіти та адміністрація Єлгавського краю. Вони докладали максимум зусиль, щоб упродовж десяти днів діти почували себе комфортно та безпечно, а дні, проведені в Латвії, запам’ятались школярам на все життя.
Привітні побратими заздалегідь розробили насичену програму перебування, яка запропонувала допитливим школярам безліч екскурсій, творчі майстерні, спортивно-розважальні заходи, дружні спортивно-розважальні забави, проведення пізнавальних майстер-класів, безліч зустрічей з офіційними особами та латвійськими ровесниками.
Школярі ознайомилися з цікавою культурно-історичною спадщиною міста та краю, відвідали навчальні заклади Латвії та безліч міст та музеїв прибалтійської країни.
Також вони активно готувалися до Свят-вечора та Різдва Христового у колі латвійських друзів: прикрасили різдвяну ялинку прикрасами, які привезли з України, співали українські колядки, ласували смачною кутею та приготовленими господарями святковими стравами, відвідали богослужіння у греко-католицькій церкві в Ризі, обмінялись пам’ятними подарунками.
Юні українці здійснили екскурсію на Вежу церкви Святої Трійці, в Ригу, музей хліба, власноруч виготовляли святкові різдвяні свічки, вшанували пам'ять полеглих бійців латиського батальйону за свободу Латвії, який під час Першої світової війни здобув перемогу над німцями у далекому 1916 році.
Франківчани оглянули дивовижну експозицію снігових баб, яка є зимовою візитною карткою для мешканців і гостей міста Добеле. Незважаючи на сніг та мороз, відвідали морське узбережжя в засніженій курортній Юрмалі.
10  січня гості зустрілися з головою думи Єлгавського краю З.Цауне та її співробітниками, консулом України в Латвії, а на завершення зробили спільну фотографію.
Також діти мали змогу покататись на ковзанах у Льодовому палаці, здійснити кінну прогулянку, переглянути хокейний матч у Ризі, відвідувати басейни та Юрмальський аква-парк, пограти в боулінг.
Щоденно дітей очікували нові зустрічі та незабутні враження, запальні танці, участь в різноманітних естафетах, повчальних майстер-класах, інтелектуальних турнірах. Офіційна атмосфера постійно урізноманітнювалась співанками, частуванням тістечок та дружніми привітаннями.
14 січня, зі сльозами на очах, отримавши безліч подарунків, діти попрощались з гостинними латишами і вирушили додому, де їх радо зустріли батьки та рідні.
Усі учасники подорожі були єдині у тому, що ці зимові канікули назавжди збережуться у їх пам’яті, а спогади про гостинну Латвію та її усміхнених та доброзичливих громадян супроводжуватимуть дітей упродовж усього життя.
Управління освіти і науки висловлює щиру вдячність жителям Єлгавського краю, українському товариству «Джерело» та його керівникові Тетяні Лазді, освітянам та особисто спеціалісту відділу освіти Єлгавського краю Аніті Лієкні за запрошення на відпочинок та створення чудових умов для перебування української делегації в Латвії. А також заступнику міського голови М.Вересу та заступнику голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації І.Пасічняку у сприянні в організації поїздки.
Ігор Валько,
головний спеціаліст управління освіти і науки виконкому Івано-Франківської міськради    

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники