КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Знову кличуть до війська

mobilizacij-4З вівторка в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації. Про її хід та особливості напередодні розповів т.в.о. начальника облвійськкомату полковник Олег Мороз. За його словами, під час цієї хвилі мобілізації до війська планують набрати майже дві тисячі прикарпатців. Усі вони будуть проходити навчання на військових полігонах. Про залучення мобілізованих у зону АТО поки що не йдеться.
Зважаючи на ту інформацію, котра вважається відкритою і не підлягає грифу «військова таємниця», полковник Мороз коротко окреслив перспективи цьогорічної мобілізації. Зокрема, він наголосив, що це часткова мобілізація, котра триватиме впродовж 210 днів.

«Загалом має бути призвано приблизно 100 тисяч осіб. Протягом першої черги, котра триватиме із січня до квітня, ця цифра має становити 50 тисяч осіб, – зауважив в. о. військового комісара. – Особливістю є те, що військовозобов’язані не будуть доставлятися безпосередньо у війська. Тобто жодна військова частина напряму не буде отримувати мобілізаційного ресурсу. Усі мобілізовані будуть призиватися у навчальні центри». Як зазначив полковник Мороз, для західного регіону є чотири такі навчальні центри, найближчий з яких розташований у Яворові Львівської області. У навчальних центрах протягом 40-60 днів триватиме підготовка, перепідготовка, відновлення навченості особового складу. Тільки після того, можливо, буде прийняте рішення про направлення їх у бойові частини в зону проведення антитерористичної операції.
Після підготовки буде здійснюватися ротація особового складу, котрий перебуває на сході. Зсилаючись на закриту інформацію, полковник Мороз не назвав точної кількості тих, кого мобілізують на теренах області.
«Минулого року в області ми призвали майже дві тисячі осіб. Не буду стверджувати чи заперечувати, але, можливо, в тих же межах буде відбуватися мобілізація і тепер», – наголосив в. о. комісара. Також він згадав і про те, що майже 10 тисяч осіб не з’явилися у військкомати із повістками. Тому вони перебувають у розшуку. Цілком імовірно, що цього року вони знову отримають повістки. До речі, цього разу є три види повісток.
«Якщо військовозобов’язаному принесли повістку, це ще не означає, що його обов’язково буде призвано до війська. – наголосив Олег Мороз. – Чинними нормативними документами передбачено три види повісток: про виклик до військового комісаріату для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час, про виклик на медичне обстеження та, власне, про призов на військову службу».
Ще однією особливістю мобілізації є те, що мобілізаційні заходи не покладені за Збройні сили України, а весь процес відбувається через військові комісаріати. А згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та указом Президента, органи влади та місцевого самоврядування організовують сповіщення населення.
Гарантії соціального захисту залишаються такими ж, як і минулого року. Грошове забезпечення мобілізованих прирівнюється до оплати військовослужбовців за контрактом. За словами Олега Мороза, мобілізації підлягають особи від 20 до 60 років. Без проходження строкової служби люди призиватися не будуть. Як повідомив полковник Мороз, з 18 березня до 1 травня відбудеться і демобілізація тих, хто був призваний у першій хвилі – в березні 2014 року.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники