КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Знову кличуть до війська

mobilizacij-4З вівторка в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації. Про її хід та особливості напередодні розповів т.в.о. начальника облвійськкомату полковник Олег Мороз. За його словами, під час цієї хвилі мобілізації до війська планують набрати майже дві тисячі прикарпатців. Усі вони будуть проходити навчання на військових полігонах. Про залучення мобілізованих у зону АТО поки що не йдеться.
Зважаючи на ту інформацію, котра вважається відкритою і не підлягає грифу «військова таємниця», полковник Мороз коротко окреслив перспективи цьогорічної мобілізації. Зокрема, він наголосив, що це часткова мобілізація, котра триватиме впродовж 210 днів.

«Загалом має бути призвано приблизно 100 тисяч осіб. Протягом першої черги, котра триватиме із січня до квітня, ця цифра має становити 50 тисяч осіб, – зауважив в. о. військового комісара. – Особливістю є те, що військовозобов’язані не будуть доставлятися безпосередньо у війська. Тобто жодна військова частина напряму не буде отримувати мобілізаційного ресурсу. Усі мобілізовані будуть призиватися у навчальні центри». Як зазначив полковник Мороз, для західного регіону є чотири такі навчальні центри, найближчий з яких розташований у Яворові Львівської області. У навчальних центрах протягом 40-60 днів триватиме підготовка, перепідготовка, відновлення навченості особового складу. Тільки після того, можливо, буде прийняте рішення про направлення їх у бойові частини в зону проведення антитерористичної операції.
Після підготовки буде здійснюватися ротація особового складу, котрий перебуває на сході. Зсилаючись на закриту інформацію, полковник Мороз не назвав точної кількості тих, кого мобілізують на теренах області.
«Минулого року в області ми призвали майже дві тисячі осіб. Не буду стверджувати чи заперечувати, але, можливо, в тих же межах буде відбуватися мобілізація і тепер», – наголосив в. о. комісара. Також він згадав і про те, що майже 10 тисяч осіб не з’явилися у військкомати із повістками. Тому вони перебувають у розшуку. Цілком імовірно, що цього року вони знову отримають повістки. До речі, цього разу є три види повісток.
«Якщо військовозобов’язаному принесли повістку, це ще не означає, що його обов’язково буде призвано до війська. – наголосив Олег Мороз. – Чинними нормативними документами передбачено три види повісток: про виклик до військового комісаріату для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час, про виклик на медичне обстеження та, власне, про призов на військову службу».
Ще однією особливістю мобілізації є те, що мобілізаційні заходи не покладені за Збройні сили України, а весь процес відбувається через військові комісаріати. А згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та указом Президента, органи влади та місцевого самоврядування організовують сповіщення населення.
Гарантії соціального захисту залишаються такими ж, як і минулого року. Грошове забезпечення мобілізованих прирівнюється до оплати військовослужбовців за контрактом. За словами Олега Мороза, мобілізації підлягають особи від 20 до 60 років. Без проходження строкової служби люди призиватися не будуть. Як повідомив полковник Мороз, з 18 березня до 1 травня відбудеться і демобілізація тих, хто був призваний у першій хвилі – в березні 2014 року.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники