КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Знову кличуть до війська

mobilizacij-4З вівторка в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації. Про її хід та особливості напередодні розповів т.в.о. начальника облвійськкомату полковник Олег Мороз. За його словами, під час цієї хвилі мобілізації до війська планують набрати майже дві тисячі прикарпатців. Усі вони будуть проходити навчання на військових полігонах. Про залучення мобілізованих у зону АТО поки що не йдеться.
Зважаючи на ту інформацію, котра вважається відкритою і не підлягає грифу «військова таємниця», полковник Мороз коротко окреслив перспективи цьогорічної мобілізації. Зокрема, він наголосив, що це часткова мобілізація, котра триватиме впродовж 210 днів.

«Загалом має бути призвано приблизно 100 тисяч осіб. Протягом першої черги, котра триватиме із січня до квітня, ця цифра має становити 50 тисяч осіб, – зауважив в. о. військового комісара. – Особливістю є те, що військовозобов’язані не будуть доставлятися безпосередньо у війська. Тобто жодна військова частина напряму не буде отримувати мобілізаційного ресурсу. Усі мобілізовані будуть призиватися у навчальні центри». Як зазначив полковник Мороз, для західного регіону є чотири такі навчальні центри, найближчий з яких розташований у Яворові Львівської області. У навчальних центрах протягом 40-60 днів триватиме підготовка, перепідготовка, відновлення навченості особового складу. Тільки після того, можливо, буде прийняте рішення про направлення їх у бойові частини в зону проведення антитерористичної операції.
Після підготовки буде здійснюватися ротація особового складу, котрий перебуває на сході. Зсилаючись на закриту інформацію, полковник Мороз не назвав точної кількості тих, кого мобілізують на теренах області.
«Минулого року в області ми призвали майже дві тисячі осіб. Не буду стверджувати чи заперечувати, але, можливо, в тих же межах буде відбуватися мобілізація і тепер», – наголосив в. о. комісара. Також він згадав і про те, що майже 10 тисяч осіб не з’явилися у військкомати із повістками. Тому вони перебувають у розшуку. Цілком імовірно, що цього року вони знову отримають повістки. До речі, цього разу є три види повісток.
«Якщо військовозобов’язаному принесли повістку, це ще не означає, що його обов’язково буде призвано до війська. – наголосив Олег Мороз. – Чинними нормативними документами передбачено три види повісток: про виклик до військового комісаріату для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час, про виклик на медичне обстеження та, власне, про призов на військову службу».
Ще однією особливістю мобілізації є те, що мобілізаційні заходи не покладені за Збройні сили України, а весь процес відбувається через військові комісаріати. А згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та указом Президента, органи влади та місцевого самоврядування організовують сповіщення населення.
Гарантії соціального захисту залишаються такими ж, як і минулого року. Грошове забезпечення мобілізованих прирівнюється до оплати військовослужбовців за контрактом. За словами Олега Мороза, мобілізації підлягають особи від 20 до 60 років. Без проходження строкової служби люди призиватися не будуть. Як повідомив полковник Мороз, з 18 березня до 1 травня відбудеться і демобілізація тих, хто був призваний у першій хвилі – в березні 2014 року.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники