КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Зруйнована основа

doroga-30Народні депутати призупинили початок ремонту доріг на Прикарпатті
Цього тижня на Прикарпатті мав початися ремонт доріг.  В облдержадміністрації провели відповідну нараду, після чого відвідали перший об’єкт – ділянку дороги «Івано-Франківськ – Львів», біля Більшівців. Побачивши, як відбувається «освоєння коштів», на вимогу народних депутатів від Прикарпаття, які домоглися їхнього виділення, роботи вирішили призупинити. Кажуть, порушена технологія. Але найгірше, що вже  зруйнована основа. І дороги, і віри у прозорі тендери ремонту доріг  Прикарпаття за сучасними технологіями.

«Ми всі маємо продемонструвати готовність належним чином виконувати роботи та вести контроль. Основна ціль наради – зрозуміти завдання, яке стоїть перед нами, – наголошував голова ОДА Олег Гончарук.  – Але я бачу, що ми не до кінця усвідомлюємо наш шанс розвинути інфраструктуру». За словами О. Гончарука, відремонтованими дорогами на  Прикарпаття може заїхати чотири мільйони туристів. А це потужний поштовх для розвитку краю, його інфраструктури, створення нових робочих місць. Тому 650 мільйонів гривень,  виділених за сприяння народних депутатів від Прикарпаття на ремонт доріг, потрібно освоїти якомога якісніше.

Однак якість освоєння коштів на ремонт доріг Прикарпаття у народних депутатів викликала не те, що сумнів, а обурення. Як зазначив  нардеп Юрій Дерев’янко, проекти і тендерні пропозиції ремонту шляхів Прикарпаття службою автодоріг сформовані під застарілі технології. Його колега Олександр Шевченко, після побаченої технології ремонту дороги біля Більшівців взагалі заявив: «Фактично ми маємо справу з кричущою некомпетентністю та шкідництвом і необхідністю збільшувати видатки на ремонт. Те, що відбувається зараз, не що інше, як руйнування дороги. Ресайклером розпушили і змішали з болотом ту основу, яка була, зменшивши її несучу здатність у десять разів».
Натомість і представники фірми, яка ремонтує цю ділянку дороги, і керівник служби автодоріг області говорять, що все відбувається згідно з технологією та не розуміють, чому їх звинувачують у некомпетентності. «Всі чекали, коли почнуть ремонтувати дороги, а зараз нас зупинили, – каже начальник Служби автодоріг в Івано-Франківській області Микола Проців. – Наші народні обранці на ремонті доріг розуміються краще, ніж всі служби автодоріг, «Укравтодор» і проектні інститути. Очевидно, початок робіт комусь не подобається, тож і почався тиск. Завтра до нас приїдуть технологи та спеціалісти «Укравтодору», які з’ясують, чи правильно ведуться роботи».
Уже наступного дня, у  вівторок, на одному з інформаційних сайтів оприлюднили висновок за підписом першого заступника директора «Державного дорожнього науково-дослідного інститут ім. Шульгіна» Валерія Вирожемського. Він засвідчив невідповідність вимог технології холодного ресайклінгу на цій ділянці дороги. «Під час візуального обстеження 21.07.2015 р. на цьому об’єкті було виявлено порушення технології холодного ресайклінгу на ділянці в кількасот метрів. Під час фрезування було недотримано глибини фрезування, що призвело до перемішування перезволоженого глинистого грунту з щебенево гравійним шаром. Такий матеріал, в якості основи, не дає можливість влаштування якісного і стабільного покриття на ньому», – йдеться в документі.
«Я не розумію, як можна так будувати дороги, щоб через рік їх уже не було», – ще до цього висновку «ДерждорНДІ» обурювався народний депутат Анатолій Матвієнко, який піддав сумніву відповідність займаній посаді керівника служби автодоріг в області М. Проціва. Тож він запропонував очолити процес контролю за якістю виконання робіт особисто голові ОДА. «В облдержадміністрації має бути людина, яка відповідатиме за кожен сантиметр доріг в області. Я бачу, що лише ви можете очолити цю роботу», –  сказав  А. Матвієнко.
Залишається сподіватися, що після цього інциденту, якість ремонту автошляхів в області таки стане кращою. Тим більше, що кількість відремонтованих цьогоріч доріг може збільшитися. Адже народні депутати від Прикарпаття буцімто готові взяти у цьому пайову фінансову участь. «На три дороги – Львів-Івано-Франківськ, «підкову Косівську» і Долинську ділянку, ми, всі тут присутні, даємо своїх депутатських по десять мільйонів гривень. Ми мусимо відкрити міжнародну транспорту лінію на Франківськ. Нам треба міжнародний аеропорт у Франківську. Нам треба, щоб люди за півтори години доїхали зі Львова до Буковелю. Це виведе область на інший рівень», – наголосив на нараді в облдержадміністрації А. Матвієнко.
Іван ГІРАК        

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники