КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Звернення

ПРОТИ ШЕРСТІ

Міському голові міста Івано-Франківська п. Руслану Марцінківу

депутатської фракції «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» у Івано-Франківській міській раді щодо забезпечення безкоштовного харчування учнів в школах міста Івано-Франківська

З кожним роком витрати на навчання учнів в школах постійно зростають. Оплата за підручники, канцелярські товари, господарські потреби, ремонти класу і школи лягли на плечі родин, а з початку 2016 року до цього додалась ще плата за гаряче харчування учнів 1-4 класів та груп продовженого дня. Деякі прикарпатські родини через погіршення економічної ситуації опинились на межі вже не бідності, а повного жебрацтва. Витрати на навчання можуть стати критичною складовою сімейних бюджетів, детонаторами публічних проявів аргументованого громадського невдоволення місцевою владою.

Кабінет Міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши тільки пільгові категорії. Про це йдеться в постанові уряду від 18 січня 2016 року №16. Проте, як зазначається в постанові, органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.
Для прикладу розглянемо ситуацію в інших містах України. Безкоштовно в повному обсязі за кошти місцевого бюджету харчують учнів 1-4 класів у Львові, Черкасах, Вінниці, Закарпатській області, окремих районах Івано-Франківської області, місті Калуші та інших містах.
Проте 25 грудня 2015 року сесія Івано-Франківської міської ради голосами ситуативної більшості в складі ВО «Свобода», Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина» фактично прийняла рішення щодо відмови в бюджетному фінансуванні харчування учнів шкіл міста. Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені лише діти пільгових категорій. Всі інші категорії учнів 1-11 класів зобов’язані оплачувати повну вартість гарячого харчування.
Подібна ситуація мала місце і рік тому, в січні 2015 року, але жодна політична сила не наважилась тоді прийняти таке непопулярне рішення.
Зараз ситуація зовсім інша. Вибори закінчились, і ситуативна депутатська більшість в Івано-Франківській міській раді в складі ВО «Свобода», Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина» вирішили: мовляв, давайте «зекономимо» на дітях! Це рішення було прийнято з грубим порушенням регламенту міської ради. Воно не розглядалось на постійній депутатській комісії з питань гуманітарної політики (голова – М. Продан). Це питання стало несподіванкою як для колективів освітніх закладів, так і для батьків, які після зимових канікул довідаються про «сюрприз», який підготували їм Кабмін та ситуативна більшість в Івано-Франківській міській раді.
Не секрет, що багато сімей, особливо тих, в яких є по кілька дітей шкільного віку, будуть неспроможні оплатити харчування дітей в школах.
Як ви, панове депутати ситуативної більшості в міській раді та керівники міста, уявляєте собі ситуацію та психологічний стан тих дітей, які залишатимуться в класах або спостерігатимуть в їдальнях, як їх однокласники снідають чи обідають, в той час як самі вони змушені почувати себе дітьми «іншого сорту»? Як буде почувати себе ваша совість?
У навчальних закладах вже збирають підписи про відміну даного рішення, зареєстровано електронну петицію. Це важливе рішення, від якого – без перебільшення – залежить доля майбутніх поколінь івано-франківців, поза широким обговоренням та участю громади міста.
В цій ситуації громада міста, батьківська спільнота та громадські активісти мають право розглядати дії місцевої влади як підступну кулуарну змову політиків, як удар в спину громаді та провокаційну відмову від тих забов’язань, на підставі яких виборці приймали рішення підтримати саме ті політичні сили, що нині представлені у міській раді.
Фракція депутатів політичної партії «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» в міській раді переконана, що ми не маємо права у будь-якому випадку, а у теперішніх економічних і соціальних умовах й поготів, позбавляти дітей безкоштовного харчування, яке здійснювалося протягом багатьох років та стало одним із наріжних елементів соціальної допомоги мешканцям міста.
Ми свідомі того, що до системи харчування є багато питань, тут потрібні кардинальні зміни: перша позиція – якість харчування, друга – його об’єктивна вартість. Ми переконані, що за наявності свідомого та відповідального підходу до проблеми, піклувальні ради шкіл разом з батьківськими комітетами у змозі змінити ситуацію, адже мова йде про здоров’я підростаючого покоління. Чого варті популістські теревені про «сильну націю», якщо ми закладаємо на майбутнє масове підростання рахітичних та дистрофічних українців?
Ще раз наголошуємо, що це не питання поточної господарської кон’юнктури, а наріжна, фундаментальна соціально-політична проблема майбутнього української нації.
Для інформації: в школах Івано-Франківська в 1-4 класах навчаються 11 184 школярі. Вартість сніданку – 11 грн. До кінця навчального року залишився 91 робочий день.
Отже, сума, яку потрібно виділити, щоб звільнити всіх учнів 1-4 класів від плати за сніданки та оплатити їх вартість за рахунок міського бюджету, складає 9 млн. 966 тис. грн.
На тлі нещодавнього ганебного рішення ситуативної більшості в Івано-Франківській міській раді щодо поповнення на 39 мільйонів гривень на незрозумілі цілі статутного фонду наступника сумнозвісного комунального монополіста «Єдиного розрахункового центру» вказана сума на дитяче харчування виглядає цілком доступною для міського бюджету.
В зв’язку з наведеним вище фракція «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» в Івано-Франківській міській раді вимагає переглянути ганебне рішення щодо відмови від фінансування безкоштовного харчування учнів шкіл.
Депутати міської ради:
Олійник Володимир, Гаєвський Сергій,  Мерінов Віталій, Мстислав Тарас,  Саварин Ігор, Чміль Дмитро

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники