КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Звернення

ПРОТИ ШЕРСТІ

Міському голові міста Івано-Франківська п. Руслану Марцінківу

депутатської фракції «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» у Івано-Франківській міській раді щодо забезпечення безкоштовного харчування учнів в школах міста Івано-Франківська

З кожним роком витрати на навчання учнів в школах постійно зростають. Оплата за підручники, канцелярські товари, господарські потреби, ремонти класу і школи лягли на плечі родин, а з початку 2016 року до цього додалась ще плата за гаряче харчування учнів 1-4 класів та груп продовженого дня. Деякі прикарпатські родини через погіршення економічної ситуації опинились на межі вже не бідності, а повного жебрацтва. Витрати на навчання можуть стати критичною складовою сімейних бюджетів, детонаторами публічних проявів аргументованого громадського невдоволення місцевою владою.

Кабінет Міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши тільки пільгові категорії. Про це йдеться в постанові уряду від 18 січня 2016 року №16. Проте, як зазначається в постанові, органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.
Для прикладу розглянемо ситуацію в інших містах України. Безкоштовно в повному обсязі за кошти місцевого бюджету харчують учнів 1-4 класів у Львові, Черкасах, Вінниці, Закарпатській області, окремих районах Івано-Франківської області, місті Калуші та інших містах.
Проте 25 грудня 2015 року сесія Івано-Франківської міської ради голосами ситуативної більшості в складі ВО «Свобода», Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина» фактично прийняла рішення щодо відмови в бюджетному фінансуванні харчування учнів шкіл міста. Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені лише діти пільгових категорій. Всі інші категорії учнів 1-11 класів зобов’язані оплачувати повну вартість гарячого харчування.
Подібна ситуація мала місце і рік тому, в січні 2015 року, але жодна політична сила не наважилась тоді прийняти таке непопулярне рішення.
Зараз ситуація зовсім інша. Вибори закінчились, і ситуативна депутатська більшість в Івано-Франківській міській раді в складі ВО «Свобода», Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина» вирішили: мовляв, давайте «зекономимо» на дітях! Це рішення було прийнято з грубим порушенням регламенту міської ради. Воно не розглядалось на постійній депутатській комісії з питань гуманітарної політики (голова – М. Продан). Це питання стало несподіванкою як для колективів освітніх закладів, так і для батьків, які після зимових канікул довідаються про «сюрприз», який підготували їм Кабмін та ситуативна більшість в Івано-Франківській міській раді.
Не секрет, що багато сімей, особливо тих, в яких є по кілька дітей шкільного віку, будуть неспроможні оплатити харчування дітей в школах.
Як ви, панове депутати ситуативної більшості в міській раді та керівники міста, уявляєте собі ситуацію та психологічний стан тих дітей, які залишатимуться в класах або спостерігатимуть в їдальнях, як їх однокласники снідають чи обідають, в той час як самі вони змушені почувати себе дітьми «іншого сорту»? Як буде почувати себе ваша совість?
У навчальних закладах вже збирають підписи про відміну даного рішення, зареєстровано електронну петицію. Це важливе рішення, від якого – без перебільшення – залежить доля майбутніх поколінь івано-франківців, поза широким обговоренням та участю громади міста.
В цій ситуації громада міста, батьківська спільнота та громадські активісти мають право розглядати дії місцевої влади як підступну кулуарну змову політиків, як удар в спину громаді та провокаційну відмову від тих забов’язань, на підставі яких виборці приймали рішення підтримати саме ті політичні сили, що нині представлені у міській раді.
Фракція депутатів політичної партії «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» в міській раді переконана, що ми не маємо права у будь-якому випадку, а у теперішніх економічних і соціальних умовах й поготів, позбавляти дітей безкоштовного харчування, яке здійснювалося протягом багатьох років та стало одним із наріжних елементів соціальної допомоги мешканцям міста.
Ми свідомі того, що до системи харчування є багато питань, тут потрібні кардинальні зміни: перша позиція – якість харчування, друга – його об’єктивна вартість. Ми переконані, що за наявності свідомого та відповідального підходу до проблеми, піклувальні ради шкіл разом з батьківськими комітетами у змозі змінити ситуацію, адже мова йде про здоров’я підростаючого покоління. Чого варті популістські теревені про «сильну націю», якщо ми закладаємо на майбутнє масове підростання рахітичних та дистрофічних українців?
Ще раз наголошуємо, що це не питання поточної господарської кон’юнктури, а наріжна, фундаментальна соціально-політична проблема майбутнього української нації.
Для інформації: в школах Івано-Франківська в 1-4 класах навчаються 11 184 школярі. Вартість сніданку – 11 грн. До кінця навчального року залишився 91 робочий день.
Отже, сума, яку потрібно виділити, щоб звільнити всіх учнів 1-4 класів від плати за сніданки та оплатити їх вартість за рахунок міського бюджету, складає 9 млн. 966 тис. грн.
На тлі нещодавнього ганебного рішення ситуативної більшості в Івано-Франківській міській раді щодо поповнення на 39 мільйонів гривень на незрозумілі цілі статутного фонду наступника сумнозвісного комунального монополіста «Єдиного розрахункового центру» вказана сума на дитяче харчування виглядає цілком доступною для міського бюджету.
В зв’язку з наведеним вище фракція «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» в Івано-Франківській міській раді вимагає переглянути ганебне рішення щодо відмови від фінансування безкоштовного харчування учнів шкіл.
Депутати міської ради:
Олійник Володимир, Гаєвський Сергій,  Мерінов Віталій, Мстислав Тарас,  Саварин Ігор, Чміль Дмитро

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники