КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Імунітет на весь рік

Імунітет на весь рік

09:43:12, 6 Червень 2018

З настанням літа усі ми прагнемо поласувати корисними ягодами і фруктами, котрі містять багато вітам[...]

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

Звивиста дорога до вершини

broshniv2Першу згадку  про футбол у Брошневі знаходимо  в 1931 році у газеті «Кур’єр станиславівський».   «Футбол на нашій провінції здобуває собі «право обивательства»,  доказом чого є матч у Брошневі, куди з’їхалося багато публіки з довколішньої місцевості»,  –йшлося про поєдинок місцевого «Стшельця» і калуського «Гакоаху».
Першими меценатами футболу у Брошневі могли бути власники тартаку (лісопильні) Глезінгера. Відомо, що у 1927 році, коли хронічно не вистачало коштів на будівництво критої трибуни стадіону в Станиславові, згадане підприємство пожертвувало третину необхідної суми (200 злотих)! Крім того, назва «Стшелєц» (Стрілець) свідчила, що клуб отримував фінансову допомогу від держави за підготовку молоді до служби в армії.

В 1936 році клуб дебютував у класі В і одразу пробився до фіналу, однак поступився першістю станиславівському «Пролому». Друга позиція дала брошнівцям право на перехідні матчі з «Станиславовією», аутсайдером класу А. Суперників розсудив лише додатковий поєдинок на нейтральному полі у Калуші. Брошнівці впевнено перемогли – 3:0.
Прем’єрну гру в класі А «Стшельцу» випало зіграти проти земляків з КСЗН Ріпне. Новачок взяв гору (1:0). Дербі між Ріпним і Брошневом завжди були гарячими. Надмірні емоції функціонери федерації футболу Станиславівщини неодноразово гасили суворими штрафними санкціями.
Ріпнянці, в складі яких переважали «легіонери», незмінно входили до складу призерів. Брошнівці ж були середняками: 1937 рік – 6 місце, 1938-й – 5-те, 1939-й – знову шосте. Хто захищав кольори команди, нам невідомо. Знаємо тільки, що в 1939 році воротар «Стшельця» Сливінський входив до складу збірної Станиславівського округу, яка сенсаційно вийшла у фінал Кубка Польщі.
У повоєнний час честь Брошнева захищала команда ДОК ім. 17 вересня (ДОК – деревообробний комбінат), яка виступала у районних змаганнях. В 1963 році після реорганізації виробничих підрозділів ЛК «Осмолода» з Перегінського до Брошнева-Осади була переведена «головна» команда лісокомбінату, що була чинним чемпіоном області. На новому місці клуб отримує назву «Карпати». В 1963-64 рр. брошнівці здобувають срібні нагороди, а в 1965-му – бронзові. Крім того, в 1964-65 рр. команда стає володарем кубка області.
Успіхам раділи далеко не всі. В 1965 році обласна газета «Прикарпатська правда» друкує фейлетон під назвою «Орендатори… ніг». В ньому йдеться про те, що деякі керівники промислових підприємств приймають у свої футбольні команди гравців на фіктивні високооплачувані посади, за рахунок підприємств посилають під виглядом туристичних подорожей на тренування за межі області. На директора і бухгалтера ЛК «Осмолода» були накладені грошові стягнення.
Після згаданої публікації результати команди пішли на спад. Впродовж наступних десятиліть брошнівці «вистрілили» лише одного разу, фінішувавши на третій позиції у 1974 році. У 1970-80 рр. команда змінила назву на «Авангард»,  неодноразово вибувала у другий дивізіон. Найкращими для неї були сезони 1980-81 рр., коли колектив зупинявся за крок від п’єдесталу (тренер – Ярослав Павліський).
У 1992 році до Брошнева перебазувалася «Галичина» з сусіднього села Голинь Калуського району (у 1980-ті мала назву «Колос»). Того ж року вона виборола звання найсильнішої сільської команди України. Фінальний етап змагань відбувся у Брошневі-Осаді за неймовірного напливу глядачів.
В 1992-94 рр. «Галичина» була учасником аматорського чемпіонату України. Однак згодом через фінансові проблеми колектив змушений був поступитися місцем у турнірі долинському «Нафтовику».
На обласну арену брошнівці повернулися у 2001 році під назвою «Карпати» (згодом – «Кроно-Карпати»). В 2010-му клуб виборов перемогу у другому дивізіоні і здобув право виступу серед еліти. Двічі поспіль команда фінішувала четвертою. Торік після майже 40-річної перерви повернулася на п’єдестал (третя сходинка). Нині ж вперше в історії місцевого футболу брошнівці здобули титул чемпіона Івано-Франківщини.

Володимир ГОРОЩАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники